Konto bankowe N26

Konto bankowe N26 to niemieckie konto mobilne prowadzone w walucie euro. Konto N26 ze względu na fakt, że można je otworzyć łatwo i błyskawicznie przez Internet jest bardzo popularne wśród Polaków pracujących i przebywających w Niemczech lub Austrii.

Otwórz konto online

Dlaczego warto wybrać konto N26?

 • aby otworzyć konto należy być rezydentem (posiadać miejsce zamieszkania) w Niemczech ??, w Polsce ?? lub w Austrii
 • konto bankowe N26 dostępne jest jako bezpłatny podstawowy rachunek bieżący w walucie euro (dotyczy jedynie wersji konta Standard)
 • darmowa wirtualna karta debetowa z możliwością dodania zarówno do Google Pay jak i Apple Pay
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone
 • dostępna jest funkcja TransferWise wbudowana w aplikację mobilną N26 dzięki której tanio wyślesz pieniądze w 19 różnych walutach
 • 3 darmowe wypłaty w walucie euro miesięcznie ze wszystkich bankomatów w strefie euro (dotyczy wersji konta Standard)
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w przypadku wersji konta N26 You lub N26 Metal
 • przelewy w walucie euro (SEPA) bez prowizji
 • usługa Cash26: jeśli korzystasz z N26 w Niemczech, możesz wpłacać gotówkę na swoje konto N26 w wielu supermarketach i u partnerów banku

Otwórz konto online

Czym jest N26?

N26 to niemiecki internetowy bank działający w oparciu o niemiecką licencję bankową. Konto w banku N26 jest prowadzone tylko i wyłącznie w walucie euro. Pieniądze zgromadzone na rachunkach są objęte gwarancjami niemieckiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro. Z konta N26 można korzystać zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej (zarówno na Android jak iPhone) lub z poziomu przeglądarki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. N26 jest zatem w 100% mobilne, co zapewnia dodatkową elastyczność i wygodę w codziennym życiu. Koniec z odwiedzaniem oddziałów bankowych (bank nie posiada stacjonarnych placówek), czekaniem w kolejkach z niedogodnymi godzinami otwarcia. Możesz wysyłać, odbierać i zarządzać swoimi pieniędzmi w jednej aplikacji za darmo — z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Założenie konta jest bardzo proste i intuicyjne. Cały proces wykonany online – bez wychodzenia z domu i bez zbędnej papierologii.

Rodzaje kont N26

N26 oferuje 4 różne plany taryfowe:  jeden bezpłatny (N26 Standard) oraz trzy płatne (N26 Smart, N26 You oraz N26 Metal). Konto N26 może być dla nas bezwarunkowo darmowe pod warunkiem, że wybierzemy plan taryfowy N26 Standard oraz zrezygnujemy z fizycznej karty debetowej.

N26 Standard

 • w tym planie użytkujemy konto całkowicie bezpłatnie;
 • darmowa wirtualna karta debetowa (darmowa alternatywa dla karty fizycznej której koszt wydania = 10 euro);
 • w tym planie mamy 3 bezprowizyjne wypłaty gotówki w strefie euro. Czwarta i każda kolejna wypłata kosztuje nas 2 euro;
 • opłata 1,7% za wypłatę z bankomatu poza strefą Euro np. w Polsce;
 • w tym planie dostępna przeźroczysta karta debetowa MasterCard;
 • dostępne są bezpłatne transfery płatnicze w ramach SEPA;

N26 Smart

 • miesięczna opłata 4,90 euro za prowadzenie konta
 • darmowa fizyczna karta debetowa;
 • 5 bezprowizyjnych wypłat gotówki w strefie euro;
 • prowizja 1,7% za wypłatę z bankomatu poza strefą Euro np. w Polsce;

N26 You

 • miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 9,90 euro;
 • karta debetowa z własnym wzorem;
 • darmowe transakcje płatnicze na całym świecie;
 • bezpłatne transfery płatnicze w ramach SEPA;
 • 5 bezprowizyjnych wypłat gotówki w strefie euro;
 • ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie lotu i bagażu;

N26 Metal

 • miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 16,90 euro;
 • karta debetowa z własnym wzorem;
 • darmowe transakcje płatnicze na całym świecie;
 • bezpłatne transfery płatnicze w ramach SEPA;
 • 8 bezprowizyjnych wypłat gotówki w strefie euro;
 • ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie lotu i bagażu;
 • specjalne korzyści i promocje (dotyczy tylko planu N26 Metal)

Szczegółowe zestawienie informacji na temat poszczególnego planu taryfowego znajdziecie tutaj.

N26 – darmowe konto w niemieckim banku

Czy konto bankowe N26 jest darmowe? Zdecydowanie tak! Jeżeli wybierzemy plan podstawowy N26 Standard to nasze konto będzie prowadzone bezpłatnie. Dodatkowo w ramach bezpłatnego planu taryfowego mamy 3 darmowe wypłaty z bankomatów miesięcznie (dotyczy strefy Euro). W darmowym planie otrzymasz bezpłatną wirtualną kartę Mastercard, aby płacić smartfonem w sklepach, online i aplikacjach za pomocą Apple Pay lub Google Pay. Możesz także wypłacać gotówkę za darmo 3 razy w miesiącu w dowolnym bankomacie z obsługą NFC z symbolem płatności zbliżeniowych. Jeżeli jednak zdecydujesz się na posiadanie fizycznej karty debetowej to z konta zostanie pobrania niewielka opłata za wydanie = 10 euro.

Kto może otworzyć Konto N26?

Konto w banku N26 może otworzyć każda osoba, która jest rezydentem w Niemczech ?? lub w Austrii ??. Aby otworzyć konto wystarczy posiadać meldunek lub miejsce zamieszkania na terenie Niemiec lub Austrii.

Otwórz konto online

Jak założyć konto N26? Instrukcja krok po kroku

Konto N26 możemy założyć bez wychodzenia z domu – przez Internet. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Open Bank Account”. Na ten moment strona banku dostępna jest w języku niemieckim oraz angielskim (do wyboru w prawym, górnym rogu), ale do przejścia całego procesu wnioskowania wystarczą nam tak na prawdę podstawy jednego z tych języków. Instrukcja „jak otworzyć konto N26” została przedstawiona szczegółowo poniżej. 

1. W pierwszym kroku wybieramy nasz kraj zamieszkania oraz język w którym będziemy przeprowadzać proces wnioskowania o konto.

2. Następnie podajemy nasze podstawowe informacje (imię i nazwisko, adres e-mail, data urodzenia, numer telefonu oraz adres zamieszkania, na który zostanie odesłana karta do konta)

3. W tym kroku potwierdzamy nasz adres zamieszkania.

4. Podajemy dodatkowe informacje takie jak narodowość, płeć oraz miejsce urodzenia (kraj i miasto).

5. Uzupełniamy informacje o naszej rezydencji podatkowej.

6. W polu „promo code” prosimy podać nasz kod polecający: rafals4171 dzięki temu zrewanżujecie się nam za przygotowanie tej oto instrukcji 😉

7. Ustalamy nasze hasło do bankowości internetowej

8. Zaznaczamy dwie pierwsze obowiązkowe zgody ( dotyczy zawarcia umowy, warunków i polityki prywatności). Możemy także zaznaczyć trzy kolejne nieobowiązkowe zgody, które dotyczą odpowiednio otrzymywania wiadomości e-mail oraz przekazania naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu innym reklamodawcom.

9. W tym kroku otrzymujemy informacje, że na naszą skrzynkę mailową została wysłana wiadomość weryfikacyjna.

10. Odbieramy wiadomość mailową od N26 i potwierdzamy nasz adres e-mail.

11. Logujemy się na konto za pomocą naszego adresu e-mail oraz nowo utworzonego hasła.

12. Zaznaczamy czy konto zakładamy na potrzeby biznesowe czy osobiste. Jeśli będziemy używać N26 wyłącznie do celów osobistych, zaznaczamy „No”.

13. Wybieramy wersję konta, która będzie dla nas odpowiednia. Dostępne są cztery plany taryfowe opcje: N26 Standard, N26 Smart, N26 You oraz N26 Metal. Darmową opcją jest N26 Standard.

14. Wybieramy metodę dostarczenia karty. Jeżeli nam się nie spieszy, to wybierzmy pierwszy darmowy sposób doręczenia.

 

15. Następnie przechodzimy do aplikacji mobilnej N26, którą musimy na początku sobie zainstalować. Używając przycisku „Text me a link” wyślemy do siebie wiadomość sms z linkiem do instalki.

16. Po zalogowaniu się do aplikacji (dane do logowania do adres e-mail oraz hasło) musimy jeszcze przeprowadzić proces weryfikacji naszej tożsamości

 • jeżeli w trakcie składania wniosku podaliśmy nasz adres na terenie ?? Niemiec lub ?? Austrii , to konieczne będzie przeprowadzenie wideorozmowy z konsultantem banku. Rozmowa odbywać się będzie w j. niemieckim lub angielskim. Do rozmowy należy przygotować nasz dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W trakcie rozmowy konsultant poprosi nas o wykonanie kilku rzeczy min:
  • podanie naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu;
  • odpowiednie ustawienie się do kamery telefonu w celu wykonania nam zdjęcia (niczym do dowodu lub paszportu);
  • wykonanie ruchu dłonią we wskazanym kierunku;
  • okazanie dowodu osobistego lub paszportu do kamery;

  Po zakończeniu rozmowy z konsultantem, w ciągu kilku dni roboczych weryfikacja zostanie potwierdzona przez bank N26, a dostęp do konta odblokowany w aplikacji, gdzie znajdziemy również numer IBAN nowego rachunku. Karty Mastercard oraz opcjonalna karta Maestro przesłane zostaną pocztą w ciągu max. 2 tygodni na wskazany adres zamieszkania.

 • jeżeli w trakcie składania wniosku użyliśmy naszego adresu w ?? Polsce lub w ?? Holandii to weryfikacja odbywa się poprzez wykonanie zdjęć dokumentu tożsamości (do wyboru dowód osobisty lub paszport) oraz zrobienie sobie selfie. W następnym kroki zostaniemy poproszenie o udostępnienie lokalizacji w telefonie.

17. W kolejnym kroku otrzymamy komunikat, że w ciągu najbliższych 2 dni roboczych odbędzie się sprawdzanie i weryfikacja tożsamości. W praktyce jednak ten czas jest znacznie krótszy i potwierdzenie otrzymujemy z reguły po kilkudziesięciu minutach. Oczywiście pod warunkiem, że wniosek składamy w dni robocze w godzinach do południowych;-).

18. Po zalogowaniu do aplikacji widzimy nasz indywidualny numer konta w w walucie EUR banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta w formacie IBAN zaczyna się od DE, a kod SWIFT/BIC banku N26 to: NTSBDEB1XXX.

WAŻNE: Aby konto zostało w pełni aktywowane koniecznie jest dokonanie przelewu środków na nowo otwarty rachunek w wysokości co najmniej 10 euro w ciągu 90 dni od otwarcia konta. Można to zrobić samodzielnie z innego konta, poprosić znajomego lub po prostu użyć nowego numeru konta do wypłaty wynagrodzenia.  Możemy także wpłacić gotówkę w jednym ze sklepów w ramach usługi CASH26. W tej usługi klienci N26 mogą wpłacić na swoje konto do 100 euro miesięcznie całkowicie bez opłat.

…………..

Nasze konto jest już aktywne:-) Od tego moment możemy już zacząć użytkować konto. Możemy korzystać zarówno z wirtualnej karty debetowej jak i fizycznej karty debetowej. W naszym przypadku karta fizyczna została dostarczona w ciągu 6 dni! (wniosek złożony w czwartek, karta przyszła w środę).

Konto bankowe N26 - Karta debetowa

Użytkowanie konta N26

Z rachunku N26 skorzystamy przede wszystkim za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej na telefony Apple oraz Android (do pobrania odpowiednio w App Store i Google Play) lub z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. Serwis transakcyjny prowadzony jest w języku angielskim lub niemieckim. Bank N26 nie posiada żadnych stacjonarnych placówek bankowych – obsługa Klienta realizowana jest całkowicie zdalnie przez Internet. Konto N26 prowadzone jest tylko w walucie euro oraz posiada niemiecki numer IBAN. 

Jak zamknąć konto bankowe N26?

Zamknięcie konta bankowego N26 możliwe jest z poziomu aplikacji mobilnej. Aby to zrobić należy połączyć się na czacie z konsultantem o podać swoje dane osobowe, numer konta oraz dzień, w którym rachunek ma zostać zamknięty. W przypadku, gdy na koncie N26 znajdują się lub w dniu zamknięcia będą znajdować jakieś środki, zostaną one przelane na wskazany rachunek – należy podać numer na który te środki mają zostać przelane.

Konto bankowe N26. Opinie i nasza recenzja

W wersji Standard Konto N26 to bezwarunkowo darmowy rachunek bankowy. Nie ponosimy również dodatkowych opłat za obsługę karty. Konto N26 zapewnia darmowe przelewy SEPA (w walucie euro), a także bez prowizyjne przewalutowania transakcji bezgotówkowych kartą po kursie Mastercard. Konto N26 w wersji Standard oferuje 3 darmowe wypłaty z bankomatów w każdym miesiącu w krajach strefy euro. Jeśli chcesz wypłacić gotówkę w Polsce, musisz liczyć się z opłatą równą 1,7% wartości transakcji. N26 to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać w Google Pay oraz Apple Pay.

Konto bankowe N26 ma bardzo pozytywne opinie i jest to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w walucie euro. N26 to bardzo popularne konto bankowe w Niemczech oraz konto bankowe w Austrii. Warto docenić całokształt tych parametrów, które powodują, że N26 dla wielu Klientów może okazać się atrakcyjną i godną uwagi opcją konta osobistego. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym oraz brak placówek banku. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

N26 Podsumowanie

N26 to wywodzący się z Niemiec bank mobilny. Instytucja działa na wielu rynkach Unii Europejskiej a od niedawna także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji – weryfikacja tożsamości klienta odbywa się za pośrednictwem wideoweryfikacji. Bank oferuje też powiązaną z aplikacją kartę debetową z logo Mastercard. Poniżej znajdziecie największe zalety konta bankowego N26.

 • 0 euro za założenie i prowadzenie konta w wersji Standard;
 • 0 euro opłaty za kartę wirtualną (10 euro za wydanie fizycznej karty debetowej);
 • 0 euro za wypłaty z bankomatów w Strefie Euro (w wersji Standard trzy darmowe wypłaty);
 • 0 euro za przelewy SEPA w Niemczech i Europie;
 • wpłata i wypłata gotówki możliwa u 11 500 partnerów handlowych min. REWE, Penny, dm;

2 Replies to “Konto bankowe N26”

 1. Dlaczego, po przejściu całego procesu rejestracji, w aplikacji pokazuje mi opłatę 10 eur za dostarczenie karty w opcji standardowej? pzdr

  1. Od pewnego czasu za wydanie fizycznej karty debetowej do wersji konta Standard bank N26 pobiera jednorazową opłatę 10 euro. Można jednak korzystać z darmowej wersji karty wirtualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *