Z reguły aby założyć konto bankowe w Niemczech potrzebny nam jest meldunek. Bez zameldowania na terenie Niemiec, założenie konta bankowego jest trudne, a czasami nawet banki odmawiają nam takiej usługi. Czy można zatem założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak założyć konto bankowe w Niemczech bez konieczności zameldowania.

Konto bankowe bez zameldowania w Niemczech

Zgodnie z ustawą Zahlungskontengesetz (więcej szczegółów tutaj), która weszła w życie w 2018 roku każdy obywatel Unii Europejskiej, osoba bez stałego miejsca pobytu lub osoba starająca się o azyl ma prawo prawo w Niemczech założyć podstawowy rachunek płatniczy. Do otwarcia konta wystarczy podanie adresu kontaktowego/korespondencyjnego. Jeżeli nie posiadamy stałego miejsca zameldowania na terenie Niemiec to możemy założyć mobilne konto bankowe N26.

📢 W banku N26 założysz najlepsze konto bankowe w Niemczech bez meldunku. Konto zakładasz całkowicie przez Internet, bez wizyty w oddziale banku.

Gdzie założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku?

Jeżeli nie posiadamy stałego miejsca zameldowania na terenie Niemiec to najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie założenie konta internetowego N26. Konto w N26 możemy założyć bez meldunku na terenie Niemiec oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym N26 potrzebne będą nam następujące dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz polski lub niemiecki numer telefonu.

  • najpopularniejsze niemieckie konto bankowe bez meldunku
  • darmowe konto bankowe w wersji Standard
  • 0 EUR opłata za kartę
  • przelewy internetowe za 0 EUR
  • bezpłatna ilość trzech wypłat z bankomatów w danym miesiącu

OTWÓRZ KONTO N26

📢 Sprawdź więcej informacji o N26.

Jak założyć rachunek bankowy w Niemczech bez meldunku?

Zakładanie konta bankowego w Niemczech jest podobnie jak w Polsce proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy można złożyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Należy także pamiętać, że w trakcie wnioskowania będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje dwie najczęściej oferowanie możliwości weryfikacyjne: video identyfikacja online lub udanie się do placówki pocztowej.

📢 Dowiedz się jak założyć konto N26