Aby zaciągnąć zobowiązanie kredytowe w Niemczech  należy spełnić odpowiednie wymagania narzucone przez niemieckie banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji kredytowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez Internet. Czy Polacy mogą wnioskować o kredyt w Niemczech? Jakie warunki należy spełnić, aby taki kredyt uzyskać? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale. Dodatkowo zrecenzowaliśmy uniwersalne i przystępne oferty kredytowe cieszące się dużą popularnością wśród Polaków pracujących i mieszkających w Niemczech.

Czy Polacy mogą starać się o kredyt w Niemczech?

Tak. Polacy mieszkający i pracujący w Niemczech mogą ubiegać się o kredyt w niemieckich instytucjach finansowych po spełnieniu jasno określonych wymagań danej instytucji udzielającej finansowania.  Jednym z najważniejszych wymogów jest posiadanie zameldowania na terenie Niemiec. To jedna z podstaw, jeżeli chodzi o wnioskowanie o kredyt w niemieckim banku przez obcokrajowców. Osoba wnioskująca o dodatkowe finansowanie powinna posiadać także odpowiednią zdolność kredytową oraz stały i udokumentowany dochód.

Gdzie wnioskować o kredyt w Niemczech?

W przypadku chęci lub konieczności starania się o kredyt w Niemczech możemy przeglądać i analizować oferty poszczególnych banków lub złożyć wniosek online do jednego z brokerów kredytowych. Firmy pośredniczące  dzięki współpracy z bankami oraz instytucjami finansowymi pozabankowymi przygotowują indywidualne oferty skrojone pod każdego Klienta z osobna.

🏅Smava

Smava - kredyt w Niemczech od 1 000 do 120 000 EUR
 • jeden z największych pośredników kredytowych w Niemczech;
 • oferta kredytowa z ponad 20 banków i instytucji finansowych w Niemczech;
 • oferty kredytów w wysokości od 500 do 120 000 euro i na okres od 12 do 84 miesięcy;
 • możliwy kredyt bez Schufa – nawet ze złą historią kredytową;
 • szybka wypłata – nawet do 24 h;

Wniosek online

📢Sprawdź więcej informacji na temat oferty kredytowej Smava i zobacz jak uzupełnić wniosek krok po kroku

🏅Maxda

 • kwota kredytu od 1 500 do nawet 250 000 EUR;
 • kredyt bez Schufa do kwoty 7 500 EUR;
 • okres kredytowania 12 – 60 miesięcy;
 • brak kosztów wstępnych i przejrzyste opłaty;
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) od 3,99% do 15,95%;
 • standardowa wypłata do 24 godzin od akceptacji;

Wniosek online

📢 Sprawdź więcej informacji na temat oferty kredytowej Maxda i zobacz jak uzupełnić wniosek krok po kroku

Kredyt w Niemczech – wymagania wobec Klienta

Warunki jakie będziemy musieli spełnić, chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy w Niemczech, zależą nie tylko od polityki danego banku, ale i od tego, jaka kwota kredytu jest nam potrzebna. Im więcej pieniędzy zechcemy pożyczyć, tym dokładniej „prześwietli” nas bank. Szczegółowe wymagania znajdziemy zawsze na stronie internetowej banku lub pozabankowej instytucji finansowej. Do tych najczęściej spotykanych możemy zaliczyć:

 • ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od indywidualnych wymagań danego kredytodawcy);
 • posiadanie adresu zamieszkania lub zameldowania w Niemczech (minimum 3 lub 6 miesięcy w zależności od banku);
 • rachunek bankowy w Niemczech, konieczny do wypłaty kredytu;
 • zatrudnienie w Niemczech co najmniej sześć miesięcy: 
 • niemiecki numer telefonu komórkowego (u wybranych kredytodawców);
 • stały i udokumentowany dochód (minimalna i akceptowalna wysokość dochodu różna w zależności od danego kredytodawcy);
 • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;
 • pozytywna historia kredytowa w tzw. „SCHUFA” – niemieckim biurze informacji kredytowej;
 • możliwość elektronicznego przesłania dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód;
 • gotowość do weryfikacji tożsamości za pomocą Vieo-Ident (weryfikacja online) lub w najbliższym oddziale Deutsche Post za pośrednictwem Post-Ident (u wybranych kredytodawców);

Kredyt w Niemczech – wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty jakie mogą nam być potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt w Niemczech:

 • ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 • dokument potwierdzający meldunek na terenie Niemiec;
 • paski miesięczne z wynagrodzenia za ostatnie 3 miesięcy (w zależności od kredytodawcy);

 • wyciąg z konta bankowego (w zależności od kredytodawcy);
 • umowa o prace (w zależności od kredytodawcy);

 • deklaracja podatkowa z ostatnich 2 lat (dla osób prowadzących działalność gospodarczą);

Kredyt w Niemczech – porównywarka

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić i przeanalizować oferty kredytowe w poszczególnych bankach niemieckich to koniecznie skorzystaj z porównywarki kredytowej. Wybierz kwotę kredytu oraz okres na spłatę. Przeanalizuj otrzymane zestawienie, oblicz swoją zdolność kredytową i złóż wniosek bez wychodzenia z domu. W poniższym zestawieniu znajdziesz oferty ponad 20 banków i instytucji kredytowych w Niemczech.

Kredyt w Niemczech a pomoc doradcy kredytowego

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji wziąć kredytu, to możesz również rozważyć skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Doradca finansowy pomoże Ci wybrać ofertę, tak aby była maksymalnie dopasowana do Twoich oczekiwań i możliwości. Wybranie odpowiedniego doradcy kredytowego nie jest jednak łatwe. Przede wszystkim musimy upewnić się, że wybrany przez nas doradca jest wiarygodny. Tak jak i w każdej innej, tak i w tej branży nie brakuje oszustów.

Rodzaje kredytów w Niemczech

W ofercie niemieckich banków i instytucji finansowych możemy znaleźć następujące rodzaje kredytów:
Ratenkredit (kredyt ratalny): Kredyt osobisty, zabezpieczony przez zajęcie wynagrodzenia. Spłata w regularnych, miesięcznych ratach. Kwota kredytu: od 1.000 do 100.000 euro. Okres spłaty: od 12 do 120 miesięcy. Niemcy zwykle nazywają ten rodzaj kredytu „Kredit”.
Autokredit (kredyt samochodowy): Wygląda bardzo podobnie do kredytu ratalnego. Bank wykorzystuje jednak samochód jako dodatkowe zabezpieczenie i dlatego, czasami może zaoferować korzystniejsze warunki niż w przypadku niezabezpieczonego kredytu ratalnego. Kupujący zazwyczaj nie może sprzedać samochodu aż do czasu całkowitej spłaty.
Dispositionskredit lub Dispokredit (kredyt w rachunku bieżącym): Linia kredytowa dla kredytów w rachunku bieżącym. Zazwyczaj przyznawana przy otwieraniu konta (Girokonto) – nie wymaga składania osobnego wniosku.
Kreditkarte (karta kredytowa): Termin ten używany jest w Niemczech dla różnych rodzajów kart: odnawialne karty kredytowe, karty obciążeniowe, karty debetowe oraz karty przedpłacone.
Baufinanzierung lub Immobilienkredit (kredyt hipoteczny): Długoterminowy kredyt na zakup lub budowę nieruchomości, zabezpieczony samą nieruchomością.

Kredyt bez Schufa

Kredyt w Niemczech można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pozabankowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez Internet. Na finansowym rynku niemieckim istnieje instytucje, które dzięki współpracy z bankami ze Szwajcarii oraz Liechtensteinu udzielają kredytu mimo negatywnych wpisów w bazie Schufa. Należy jednak pamiętać, że momencie wnioskowania o kredyt bez Schufa nasza obecna zdolność kredytowa musi być na odpowiednim poziomie. W celu złożenia wniosku o kredyt bez Schufa możesz skorzystać z poniższych propozycji. Najpopularniejszymi firmami, które udzielają kredytów bez Schufa są min. Cashper.

Kredyt samochodowy w Niemczech

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód). Jeżeli interesuje Cię kredyt na auto w Niemczech to sprawdź więcej szczegółów tutaj.

a może szybka pożyczka online?

Sprawdź inne oferty kredytów krótkoterminowych w Niemczech