Kredyt w Niemczech

Podobnie jak w Polsce, kredyt w Niemczech można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pożyczkowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez internet.

Gdzie wnioskować o kredyt?

W przypadku chęci lub konieczności starania się o kredyt w Niemczech możemy przeglądać i analizować oferty poszczególnych banków lub złożyć wniosek online do jednego z brokerów kredytowych. Firmy pośredniczące  dzięki współpracy z bankami oraz instytucjami finansowymi pozabankowymi przygotowują indywidualne oferty skrojone pod każdego Klienta z osobna. Do najpopularniejszych instytucji finansowych posiadających w ofercie kredyty bankowe i pozabankowe należą: 

Kredyt w Niemczech – wymagania

  • ukończone 18 lat lub więcej;
  • posiadanie adresu zamieszkania/zameldowania w Niemczech;
  • możliwość elektronicznego przesłania dokumentów (np. zdjęcia przez telefon);
  • rachunek bankowy w Niemczech, konieczny do wypłaty pożyczki;
  • stały i udokumentowany dochód;
  • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;

Porównywarka kredytów bankowych

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić i przeanalizować oferty kredytowe w poszczególnych bankach niemieckich to skorzystaj koniecznie z porównywarki kredytowej. Wybierz kwotę kredytu oraz okres na spłatę. Przeanalizuj otrzymane zestawienie, oblicz swoją zdolność kredytową i złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Kredyt bez Schufa

Podobnie jak w Polsce, kredyt w Niemczech można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pożyczkowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez internet. Na finansowym rynku niemieckim istnieje instytucje, które dzięki współpracy z bankami ze Szwajcarii oraz Liechtensteinu udzielają kredytu mimo negatywnych wpisów w bazie Schufa. Należy jednak pamiętać, że momencie wnioskowania o kredyt bez Schufa nasza obecna zdolność kredytowa musi być na odpowiednim poziomie. W celu złożenia wniosku o pożyczkę bez sprawdzania bazy Schufa możesz skorzystać z poniższych propozycji. Najpopularniejszymi firmami, które udzielają kredytów bez Schufa są min. Maxda, Credimaxx, Maxxcredit lub Cashper.

Kredyt samochodowy w Niemczech

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód). Jeżeli interesuje Cię kredyt na auto w Niemczech to sprawdź więcej szczegółów tutaj.

Potrzebujesz szybkiej mini pożyczki?

Sprawdź ofertę mini pożyczek dostępnych online.