Kredyt w Niemczech

Kredyt w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Aby zaciągnąć zobowiązanie kredytowe w Niemczech  należy spełnić odpowiednie wymagania narzucone przez niemieckie banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji kredytowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez Internet. Czy Polacy mogą wnioskować o kredyt w Niemczech? Jakie warunki należy spełnić, aby taki kredyt uzyskać? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale. Dodatkowo zrecenzowaliśmy uniwersalne i przystępne oferty kredytowe cieszące się dużą popularnością wśród Polaków pracujących i mieszkających w Niemczech.

Czy Polacy mogą starać się o kredyt w Niemczech?

Tak. Polacy mieszkający i pracujący w Niemczech mogą ubiegać się o kredyt w niemieckich instytucjach finansowych po spełnieniu jasno określonych wymagań danej instytucji udzielającej finansowania.  Jednym z najważniejszych wymogów jest posiadanie zameldowania na terenie Niemiec. To jedna z podstaw, jeżeli chodzi o wnioskowanie o kredyt w niemieckim banku przez obcokrajowców. Osoba wnioskująca o dodatkowe finansowanie powinna posiadać także odpowiednią zdolność kredytową oraz stały i udokumentowany dochód.

Gdzie wnioskować o kredyt w Niemczech?

W przypadku chęci lub konieczności starania się o kredyt w Niemczech możemy przeglądać i analizować oferty poszczególnych banków lub złożyć wniosek online do jednego z brokerów kredytowych. Firmy pośredniczące  dzięki współpracy z bankami oraz instytucjami finansowymi pozabankowymi przygotowują indywidualne oferty skrojone pod każdego Klienta z osobna. Do najpopularniejszych instytucji finansowych posiadających w ofercie kredyty bankowe i pozabankowe należą min:

🏅Maxda

 • kwota kredytu od 1 500 do nawet 250 000 EUR;
 • kredyt bez Schufa do kwoty 7 500 EUR;
 • okres kredytowania 12 – 60 miesięcy;
 • brak kosztów wstępnych i przejrzyste opłaty;
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) od 3,99% do 15,95%;
 • standardowa wypłata do 24 godzin od akceptacji;

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

📢 Sprawdź więcej informacji na temat oferty kredytowej Maxda

🏅Smava

Smava - kredyt w Niemczech od 1 000 do 120 000 EUR
 • jeden z największych pośredników kredytowych w Niemczech;
 • oferta kredytowa z ponad 20 banków i instytucji finansowych w Niemczech;
 • oferty kredytów w wysokości od 500 do 120 000 euro i na okres od 12 do 84 miesięcy;
 • możliwy kredyt bez Schufa – nawet ze złą historią kredytową;
 • szybka wypłata – nawet do 24h;

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

📢 Sprawdź więcej informacji na temat oferty kredytowej Smava

Kredyt w Niemczech – wymagania wobec Klienta

Warunki, które należy spełnić aplikując o kredyt w Niemczech nie różnią się od tych, które dotyczą kredytów w Polsce. Szczegółowe wymagania znajdziemy zawsze na stronie internetowej banku lub pozabankowej instytucji finansowej. Do tych najczęściej spotykanych możemy zaliczyć:

 • ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od indywidualnych wymagań danego kredytodawcy);
 • posiadanie zameldowania w Niemczech (minimum 3 lub 6 miesięcy w zależności od banku);
 • rachunek bankowy w Niemczech, konieczny do wypłaty kredytu;
 • zatrudnienie w Niemczech co najmniej sześć miesięcy: 
 • niemiecki numer telefonu komórkowego (u wybranych kredytodawców);
 • stały i udokumentowany dochód (minimalna i akceptowalna wysokość dochodu różna w zależności od danego kredytodawcy);
 • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;
 • pozytywna historia kredytowa w tzw. „SCHUFA” – niemieckim biurze informacji kredytowej;
 • niemiecki numer telefonu komórkowego (u wybranych kredytodawców);
 • możliwość elektronicznego przesłania dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód;
 • gotowość do weryfikacji tożsamości za pomocą Vieo-Ident (weryfikacja online) lub w najbliższym oddziale Deutsche Post za pośrednictwem Post-Ident (u wybranych kredytodawców);

Kredyt w Niemczech – wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty jakie będą nam potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt w Niemczech:

 • ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 • dokument potwierdzający meldunek na terenie Niemiec;
 • paski miesięczne z wynagrodzenia za ostatnie 3 miesięcy (w zależności od kredytodawcy);

 • wyciąg z konta bankowego (w zależności od kredytodawcy);
 • umowa o prace (w zależności od kredytodawcy);

 • deklaracja podatkowa z ostatnich 2 lat (dla osób prowadzących działalność gospodarczą);

Kredyt w Niemczech – porównywarka

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić i przeanalizować oferty kredytowe w poszczególnych bankach niemieckich to koniecznie skorzystaj z porównywarki kredytowej. Wybierz kwotę kredytu oraz okres na spłatę. Przeanalizuj otrzymane zestawienie, oblicz swoją zdolność kredytową i złóż wniosek bez wychodzenia z domu. W poniższym zestawieniu znajdziesz oferty ponad 20 banków i instytucji kredytowych w Niemczech.

Kredyt w Niemczech a pomoc doradcy kredytowego

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji wziąć kredytu, to możesz również rozważyć skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Doradca finansowy pomoże Ci wybrać ofertę, tak aby była maksymalnie dopasowana do Twoich oczekiwań i możliwości. Wybranie odpowiedniego doradcy kredytowego nie jest jednak łatwe. Przede wszystkim musimy upewnić się, że wybrany przez nas doradca jest wiarygodny. Tak jak i w każdej innej, tak i w tej branży nie brakuje oszustów.

Rodzaje kredytów w Niemczech

W ofercie niemieckich banków i instytucji finansowych możemy znaleźć następujące rodzaje kredytów:

Ratenkredit (kredyt ratalny): Kredyt osobisty, zabezpieczony przez zajęcie wynagrodzenia. Spłata w regularnych, miesięcznych ratach. Kwota kredytu: od 1.000 do 100.000 euro. Okres spłaty: od 12 do 120 miesięcy. Niemcy zwykle nazywają ten rodzaj kredytu „Kredit”.

Autokredit (kredyt samochodowy): Wygląda bardzo podobnie do kredytu ratalnego. Bank wykorzystuje jednak samochód jako dodatkowe zabezpieczenie i dlatego, czasami może zaoferować korzystniejsze warunki niż w przypadku niezabezpieczonego kredytu ratalnego. Kupujący zazwyczaj nie może sprzedać samochodu aż do czasu całkowitej spłaty.

Dispositionskredit lub Dispokredit (kredyt w rachunku bieżącym): Linia kredytowa dla kredytów w rachunku bieżącym. Zazwyczaj przyznawana przy otwieraniu konta (Girokonto) – nie wymaga składania osobnego wniosku.

Kreditkarte (karta kredytowa): Termin ten używany jest w Niemczech dla różnych rodzajów kart: odnawialne karty kredytowe, karty obciążeniowe, karty debetowe oraz karty przedpłacone.

Baufinanzierung lub Immobilienkredit (kredyt hipoteczny): Długoterminowy kredyt na zakup lub budowę nieruchomości, zabezpieczony samą nieruchomością.

Kredyt bez Schufa

Kredyt w Niemczech można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pozabankowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez Internet. Na finansowym rynku niemieckim istnieje instytucje, które dzięki współpracy z bankami ze Szwajcarii oraz Liechtensteinu udzielają kredytu mimo negatywnych wpisów w bazie Schufa. Należy jednak pamiętać, że momencie wnioskowania o kredyt bez Schufa nasza obecna zdolność kredytowa musi być na odpowiednim poziomie. W celu złożenia wniosku o kredyt bez Schufa możesz skorzystać z poniższych propozycji. Najpopularniejszymi firmami, które udzielają kredytów bez Schufa są min. Cashper.

Kredyt samochodowy w Niemczech

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód). Jeżeli interesuje Cię kredyt na auto w Niemczech to sprawdź więcej szczegółów tutaj.

a może szybka pożyczka online?

Sprawdź inne oferty kredytów krótkoterminowych w Niemczech