Konto bankowe DKB w Niemczech

Konto bankowe DKB w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto bankowe DKB w Niemczech to bardzo popularny rachunek osobisty niemieckiego directbanku DKB Bank. Konto otworzymy wygodnie przez Internet zaledwie w kilka minut – bez konieczności wizyty w oddziale banku. Przez pierwsze 6 miesięcy konto możemy użytkować całkowicie za darmo. Po tym okresie konto jest darmowe dla wszystkich Klientów do ukończenia 28 roku życia oraz osób, które osiągną wpływy miesięczne w kwocie min. 700 euro. Poniżej przedstawiamy szczegółową recenzję oraz instrukcje jak założyć konto bankowe DKB przez Internet.

Otwórz konto online

Dlaczego warto wybrać konto DKB?

 • darmowe prowadzenie konta przez pierwsze 6 miesięcy ?
 • darmowa obsługa konta w kolejnych miesiącach pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 EUR lub Klient nie ukończył 28 roku życia. W przeciwnym wypadku opłata za konto wynosi 4,90 EUR?
 • darmowa karta debetowa Visa dla każdego Klienta ?
 • możliwość dodania karty zarówno do płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay ?
 • darmowe wypłaty z ok. 97% wszystkich bankomatów w Niemczech ?
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich kraja UE (kwota minimalna wypłaty: 50 EUR) ?
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Niemczech ??

Jak założyć konto bankowe DKB w Niemczech – instrukcja krok po kroku

Konto DKB możemy otworzyć na kilka sposób. Najskuteczniejszą metodą jest jednak założenie konta przez Internet. W tym wypadku nie ma potrzeby podpisu umowy dostarczonej poprzez kuriera czy wizyta w placówce banku. Jeżeli zatem zdecydujemy się na otwarcie konta online, to wniosek wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Jetzt DKB-Cash eröffnen” (na smartfonie przycisk pojawia się na dole ekranu, z kolei na laptopie widoczny w prawym górnym rogu). Na ten moment strona banku dostępna jest jedynie w języku niemieckim. Jednak w razie problemów językowych możemy skorzystać ze sprytnego rozwiązania jakim jest wtyczka tłumaczenia w przeglądarce Google Chrome.

Otwórz konto online

W pierwszym kroku uzupełniamy nasze imię i nazwisko oraz podajemy adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Numer telefonu może zarówno niemiecki jak i polski.

W kolejnych krokach podajemy nasz adres zamieszkania, status mieszkaniowy oraz termin od kiedy zamieszkujemy zadeklarowany adres. Dodatkowo zostaniemy poproszeni o podanie adres zamieszkania z ostatnich 3 lat (w przypadku gdy pod obecnym adresem mieszkamy krócej niż 3 lata). W następnym kroku podajemy datę urodzenia, miejsce urodzenia, stan cywilny oraz narodowość.

W następnym widoku określamy naszą aktywność zawodową/zawód/branże, termin rozpoczęcia pracy oraz zarobki w EUR. Dodatkowo zaznaczamy czy jesteśmy niemieckim rezydentem podatkowym. Następnie określamy czy chcemy dodatkowo kogoś wyznaczyć jako współwłaściciela konta.

W następnym kroku konieczne jest zaakceptowanie wszystkich zgód oraz potwierdzenie otrzymania karty informacyjnego banku. Dodatkowo oznaczamy kanały komunikacji marketingowej (e-mail lub/i telefon) oraz wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Po wprowadzeniu danych osobistych oraz zaakceptowaniu wymaganych zgód otrzymujemy linki do umówi i warunków konta i karty debetowej. Nie ma potrzeby drukowania ani podpisywania dokumentów.

Otrzymujemy także wiadomość e-mail, że ostatnim krokiem do otwarcia konta jest weryfikacja tożsamości poprzez videoweryfikację.  Weryfikacja tożsamości odbędzie się za pomocą videoweryfikacji Video-Ident i możliwa jest w godzinach od 7 do 22. Tuż przed rozpoczęciem videoweryfikacji musisz uzupełnić formularz. Następnie rozpocznij rozmowę wideo. Przygotuj swój dowód osobisty i numer referencyjny, który znajdziesz w e-mailu od DKB. Na koniec videoweryfikacji wpisujemy kod TAN, który zostanie nam wysłany sms-em lub e-mailem.

Alternatywną formą weryfikacji tożsamości jest użycie dołączonego do wiadomości mailowej kuponu POSTIDENT do identyfikacji w wybranym urzędzie pocztowym. W tym scenariuszu proces zakładania naszego konta znacznie się wydłuży.

Po sprawdzeniu naszego wniosku i skutecznej weryfikacji otrzymamy wiadomość potwierdzającą. Na adres korespondencyjny zostanie odesłana zamawiana karta debetowa.

Otwórz konto online

Darmowe konto DKB w Niemczech

DKB, to darmowe konto bankowe w Niemczech, pod warunkiem, że zostaną spełnione określone wymagania. Osoby do 28 roku życia oraz aktywni użytkownicy (zapewnią comiesięczne wpływy na kwotę min. 700 euro) nie ponoszą żadnej opłaty miesięcznej. W sytuacji gdy nie jest spełniony żaden z warunków „darmowości” opłata miesięczna za utrzymanie konta wynosi 4,90 euro. Karty debetowe (Girocard oraz Visa) udostępnione dla tego konta są całkowicie darmowe i nie generują dodatkowych opłat miesięcznych. Jeżeli konto DKB wykorzystujemy jako nasze główne konto osobiste i otrzymujemy tam wynagrodzenie za pracę w Niemczech to możemy być pewni, że konto to będzie dla nas całkowicie darmowe.

Parametry konta DKB

 • 0 za założenie konta;
 • 0 za prowadzenie konta pod warunkiem że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 lub Klient nie ukończył 28 roku życia;
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich kraja UE przy minimalnej kwocie wypłaty: 50 ;
 • 0 za wydanie karty debetowej Visa;

Konto DKB w Niemczech. Nasza opinia

Konto bankowe DKB to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych kont osobistych w Niemczech. Dla osób młodych oraz aktywnie korzystających (wystarczą dochody min. 700 euro miesięcznie) konto DKB jest całkowicie darmowe. Rachunek osobisty DKB to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać w Google Pay oraz Apple Pay. Konto DKB, dzięki atrakcyjnym parametrom – plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych kont osobistych w Niemczech.