Jeżeli mieszkasz lub pracujesz na terenie Austrii, to aby otrzymywać wynagrodzenie i dokonywać transakcji finansowych potrzebny Ci będzie rachunek bankowy. Zanim założysz konto bankowe w Austrii musisz wybrać odpowiednią ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Jak założyć konto bankowe w Austrii?

Zakładanie konta bankowego w Austrii podobnie jak w Polsce jest proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy można złożyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Należy także pamiętać, że w trakcie wnioskowania będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje dwie najczęściej oferowanie możliwości weryfikacyjne: video identyfikacja online lub udanie się do placówki pocztowej.

Jakie konto bankowe w Austrii wybrać?

Polacy rozpoczynający nowe życie we Wiedniu lub innym austriackim mieście będą potrzebowali otworzyć austriackie konto bankowe, aby otrzymywać pensje, wynająć mieszkanie lub po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem konta bankowego w Austrii musisz wybrać bank, który odpowiada Twoim potrzebom. Konto osobiste w Austrii możemy założyć w banku mobilnym lub w jednym z tradycyjnych austriackich banków.

 • pełny proces zakładania konta online – 💡sprawdź jak otworzyć konto N26
 • darmowe konto bankowe w wersji Standard i brak opłaty za kartę;
 • dostępne 2 rodzaje kart debetowych: Maestro, Mastercard;
 • przelewy internetowe za 0 euro;
 • bezpłatna ilość trzech wypłat miesięcznie z bankomatów w strefie Euro;
 • możliwość założenia konta bez meldunku na terenie Holandii;

OTWÓRZ KONTO N26

📢 Sprawdź więcej informacji o N26.

 • 0 EUR za prowadzenie pod warunkiem, że wpływy wynoszą min. 300 euro miesięcznie (w przeciwnym wypadku 4,20 euro)
 • darmowe wypłaty gotówki kartą do bankomatów w Austrii oraz w całej strefie Euro

OTWÓRZ KONTO ING

 • darmowe konto bankowe przez okres 3 pierwszych miesięcy
 • darmowe wypłaty gotówki kartą do bankomatów w strefie euro
 • darmowe przelewy w euro na terenie Austrii i obszaru SEPA
 • bezpłatna ilość trzech wypłat z bankomatów

OTWÓRZ KONTO HELLO BANK

 • 0 EUR za prowadzenie pod warunkiem, że wpływy wynoszą min. 1 200 EUR miesięcznie (w przeciwnym wypadku 4,90 Euro)

OTWÓRZ KONTO BAWAG

Mobilne konto bankowe

Platformy bankowości cyfrowej są coraz bardziej popularne także w Austrii, ponieważ pozwalają swoim Klientom otworzyć konto bez konieczności odwiedzania oddziału. Konta mobilne są najłatwiejsze do otwarcia i takie konto może być dla nas przydatne w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę w Austrii. N26 oferuje swoim klientom mobilne konto bankowe w walucie euro. Banki mobilne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia, i oferują wiele funkcji opartych na aplikacjach mobilnych. Konto w banku mobilnym możemy założyć bez meldunku na terenie Niemiec oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym potrzebne będą nam następujące dokumenty:

 • ważny paszport lub dowód osobisty;
 • polski lub austriacki numer telefonu;

Konto bankowe w Austrii – porównaj zanim wybierzesz.

Odpowiednie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć internetowe konto w banku mobilnym, który nie posiada placówki. Wybierając konto osobiste w Austrii warto sprawdzić poniższy ranking rachunków osobistych w Austrii i dokonać odpowiedniego dla nas wyboru. W ofercie dostępne są także konta całkowicie bez opłat oraz konta bankowe bez konieczności meldunku.

Konto w Austrii – wymagania

Aby otworzyć konto bankowe w Austrii – potrzebne będą następujące dokumenty:

 • ważny paszport lub dowód osobisty
 • potwierdzenie otrzymania meldunku
 • w niektórych sytuacjach także potwierdzenie otrzymywania wynagrodzenia ( w zależności od rodzaju konta)
 • pozwolenie na pracę (jeśli wymagane)

Konto bankowe w Austrii bez meldunku

Jeżeli nie posiadamy stałego miejsca zameldowania na terenie Austrii to możemy założyć konto w banku N26. Aby otworzyć konto bankowe w Austrii bez meldunku potrzebne będą nam następujące dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz polski lub austriacki numer telefonu.

📢 Sprawdź jak otworzyć konto N26.

Darmowe konto bankowe w Austrii

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycji darmowych kont bankowych w w Austrii. Bezpłatne konto osobiste oferowane jest min. przez internetowy bank N26.

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycji darmowych kont bankowych w Austrii. Bezpłatne konta osobiste oferowane są min. przez  N26, DKB czy ING.