Konto bankowe Bunq w Holandii

Konto bankowe Bunq ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto bankowe Bunq to internetowy rachunek osobisty prowadzony w walucie euro przez holenderski bank o takiej samej nazwie. Bunq jest bardzo popularny wśród obcokrajowców (także wśród Polaków), którzy dopiero co przeprowadzają się do Holandii lub pracują tu tylko sezonowo lub dorywczo. Konto w Bunq daje bowiem możliwość otwarcia bez konieczności zameldowania oraz bez konieczności wizyty w oddziale banku – konto zakładamy całkowicie online!

Otwórz konto online

konto bankowe Bunq

Opinia i recenzja Konta Bunq

Bunq jest innowacyjnym bankiem internetowym posiadającym oficjalną licencję bankową Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). W związku z tym chroni środki swoich klientów do kwoty 100 tysięcy euro. W ofercie banku Bunq znajdują się rachunki bieżące, karty płatnicze zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Konto bankowe Bunq zostało opracowane głównie dla użytkowników w Holandii, lecz z czasem stało się międzynarodowym portfelem internetowym. Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych (angielski, holenderski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Z konta internetowego korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Do konta możemy otrzymać karty płatnicze Mastercard i Maestro.

Dlaczego warto wybrać konto Bunq?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • jedno najpopularniejszych kont osobistych w Niderlandach 🇳🇱
 • aby założyć konto, należy posiadać miejsce zamieszkania lub zatrudnienia w Holandii 🇳🇱
 • konta prowadzone jest walucie w euro i posiadają holenderski numer (IBAN NL)🇳🇱
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay 💳
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone 📲
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Holandii 🧾
 • jeden z nielicznych holenderskich banków, które pozwalają na otwarcie konta bez numeru BSN (holenderski numer identyfikacyjny)🆔
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych: 🇬🇧 🇳🇱 🇩🇪 🇪🇸 🇮🇹 🇫🇷
 • najpopularniejsze mobilne konto bankowe w Holandii 🇳🇱

Otwórz konto online

Rodzaje kont Bunq

Bunq oferuje 3 plany taryfowe kont osobistych o różnych parametrach. Pierwszy rodzaj konta Easy Bank jest najtańszy i daje Klientom najmniej możliwości. Pozostałe dwa plany taryfowe (Easy Money oraz Easy Green) są droższe i zawierają duże więcej opcji dla Klienta. Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych Bunq znajdziecie tutaj.

Konto osobiste Bunq Easy Bank
– opłata za konto 2,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu);
– 0 € za pierwszą kartę debetową;
– każda kolejna karta – 9,99 € za wydanie i 3,49€ opłata miesięczna;
– pierwsze 5 wypłat z bankomatu miesięcznie – opłata 0,99€, każda kolejna wypłata w miesiącu 2,99 €;
– bez możliwości otwarcia dodatkowych subkont;

Konto osobiste Bunq Easy Money
– opłata za konto 8,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
– 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
– 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
– 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
– do 25 darmowych subkont z indywidualnym holenderskim numerem IBAN;
– płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Konto osobiste Bunq Easy Green
– opłata za konto 17,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
– 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
– 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
– do 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL;
– płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Kto może założyć konto Bunq?

Konto bankowe Bunq może otworzyć większość osób z krajów UE (Unii Europejskiej) lub EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Aby otworzyć konto wystarczy posiadać miejsce zamieszkania lub adres korespondencyjny w jednym z krajów, w których działa Bunq. W chwili pisania tego tekstu konto Bunq mogą otworzyć mieszkańcy następujących Państw: Holandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Islandii.

Jak założyć konto bankowe Bunq?

W tej sekcji przedstawimy szczegółowy przewodnik, jak samodzielnie założyć konto Bunq. Omówimy proces zakładania konta Bunq, dokumenty potrzebne do założenia konta. Aby złożyć wniosek i samodzielnie otworzyć konto zdalnie kliknij poniższy przycisk 👇

Otwórz konto online

Instrukcja zakładanie konta Bunq krok po kroku

1. Wejdź na stronę banku. Jeżeli korzystasz ze 📲 smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z 💻 laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Meld je nu aan” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno polski, niemiecki, jak i holenderski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na naszym telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. Następnie wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać nasz adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego, na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (min. odwrócenie głowy we wskazaną stronę, odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (koniecznie należy podać adres Holenderski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

Otwórz konto online

Karty płatnicze w Bunq

W zależności od planu taryfowego, który wybierzemy mamy do wyboru kilka opcji kart płatniczych. Kartę debetową lub kredytową zamówimy bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Bunq udostępnia także wirtualne karty płatnicze, które dostępne w planie taryfowym Easy Money i Easy Green.

 • Karta debetowa Maestro – karta płatnicza, która jest niezbędna w Holandii do płatności w większości stacjonarnych placówek handlowych.
 • Karta Mastercard Debit – karta płatnicza, która przydatna jest do wykonywania płatności w Internecie. 

Aplikacja mobilna Bunq

Bunq posiada bardzo sprawną i intuicyjną aplikację mobilną jak na bank internetowy przystało. Za pomocą aplikacji można szybko otworzyć konto Bunq, zweryfikować swoją tożsamość oraz wykonywać wszystkie operacje finansowe w trakcie użytkowania (płatności, przelewy). W aplikacji w ramach użytkowania konta Bunq możemy wykonywać następujące czynności:

 • zamówienie dodatkowej karty debetowej
 • aktywacja karty debetowej
 • zmiana planu taryfowego
 • zlecenie zamknięcia konta

Konto bankowe Bunq – często zadawane pytania

1. Jak sprawdzić numer konta Bunq?
Numer konta sprawdzisz w aplikacji mobilnej banku. W tym celu kliknij kafelek „Main”. Numer konta Bunq w formacie IBAN rozpoczynający się od NL widoczny jest w górnej części widoku ekranu.

2. Jak zamknąć konto Bunq?
Konto Bunq zamykamy z poziomu aplikacji mobilnej. W pierwszej kolejności wybieramy „Profile” w dolnej części ekranu. Następnie wchodzimy w ustawienia (ikonka trybiku w prawym górnym rogu) i wybieramy „My Plan”. W celu zamknięcia konta klikamy ikonkę „Close Account”.

3. Czy konto Bunq prowadzone jest po polsku?
Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych (angielski, holenderski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański).

4. Czy konto Bunq jest bezpieczne?
Korzystanie z konta Bunq jest całkowicie bezpieczne. Bunq posiada licencję bankową wydaną przez Europejski Bank Centralny, a depozyty klientów objęte są gwarancją ubezpieczenia depozytów Holenderskiego Banku Narodowego do łącznej kwoty 100 000 EUR. W przypadku zagubienia karty możemy ją łatwo zablokować za pośrednictwem aplikacji.

5. Czy konto Bunq jest darmowe?
Bunq nie posiada w ofercie darmowego konta osobistego. Dostępne są 3 płatne plany taryfowe o różnych parametrach. Najtańsza wersja konta Bunq Easy Bank kosztuje  2,99€ miesięcznie. Obecnie w ramach promocji pierwszy miesiąc korzystania z planu Easy Bank jest darmowy. 

Konto bankowe Bunq w Holandii. Nasze opinie.

Konto osobiste Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Holandii. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇳🇱 Holandii lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Plusy konta Bunq
👍 darmowa karta debetowa w każdym planie taryfowym
👍 możliwość otwarcia konta bez konieczności zameldowania w Holandii
👍 przelewy międzynarodowe realizowane we współpracy z Wise

Minusy konta Bunq
👎 brak darmowego konta (najtańszy plan taryfowy za 2,99 €/miesięcznie)
👎 brak polskiej wersji językowej konta

Bunq – dane kontaktowe, telefon

W razie potrzeby i konieczności kontaktu z obsługą banku Bunq mamy kilka następujących opcji:

 • kontakt z działem obsługi banku za pośrednictwem czatu pomocy technicznej w swojej aplikacji
 • telefon alarmowy +31208083666 służący do telefonicznej blokady karty
 • link do zgłaszania próby oszustwa, phishingu, włamania lub formalnej skargi –https://www.bunq.com/report
 • adres e-mail – support@bunq.com

9 Replies to “Konto bankowe Bunq w Holandii”

 1. Czy ktoś może mi pomóc przyjechałem do Polski i bunq zablokował mi konto z powodu zmiany mojej lokalizacji. Wymagali przesłanie dokumentów potwierdzajacych moje zameldowanie
  na terenie Polski , więc wysłałem potwierdzenie zameldowania . Napisali ze dokument jest akceptowany i mieli odblokować dostęp do konta. Ale niestety dalej nie moge przejść weryfikacji aby zalogować się na konto

  1. Tak. Może pojawić się taka sytuacja, że konieczne jest potwierdzenie zadeklarowanego adresu zamieszkania. Najprawdopodobniej adres podany we wniosku był inny niż lokalizacja udostępniona w telefonie.

 2. Nie mogę założyć konta. Wyskakuje komunikat „We can’t provide you with the account” oraz możliwość wpisania się na listę oczekujących. Zakładam konto na polski numer komórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *