Konto bankowe Bunq to internetowe konto prowadzone w walucie EUR przez holenderski bank o takiej samej nazwie. Bunq jest bardzo popularny wśród obcokrajowców (także wśród Polaków), którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇳🇱 Holandii lub pracują tu tylko sezonowo lub dorywczo. Bunq daje bowiem możliwość założenia konta bez konieczności zameldowania oraz bez konieczności wizyty w oddziale banku – konto zakładamy całkowicie online!

Czym jest Bunq?

Bunq jest innowacyjnym bankiem internetowym posiadającym oficjalną licencję bankową Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). W ofercie banku znajdują się rachunki bieżące, karty płatnicze zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Konto bankowe Bunq zostało opracowane głównie dla użytkowników w Holandii, lecz z czasem stało się międzynarodowym portfelem internetowym. Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych. Konta prowadzone są w walucie w euro i posiadają holenderski numer (IBAN NL). Z konta internetowego korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Do konta otrzymujemy karty płatnicze Mastercard i Maestro.

konto bankowe Bunq

Dlaczego warto wybrać konto Bunq?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • jedno najpopularniejszych kont osobistych w Niderlandach 🇳🇱
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay 💳
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone 📲
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Holandii 🧾
 • jeden z nielicznych holenderskich banków, które pozwalają na otwarcie konta bez numeru BSN (holenderski numer identyfikacyjny)🆔
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych 🇬🇧 🇳🇱 🇩🇪 🇪🇸 🇮🇹 🇫🇷
 • najpopularniejsze mobilne konto bankowe w Holandii 🇳🇱

Rodzaje kont Bunq

Bunq posiada 3 warianty taryfowe kont osobistych o różnych parametrach. Pierwszy rodzaj konta easyTravel jest darmowy. Ponosimy jedynie jednorazową opłatę za kartę w wysokości 9,99 €. Bunq oferuje także 2 płatne plany taryfowe (easyMoney oraz easyGreen). Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych znajdują się tutaj.

Konto osobiste Bunq easyMoney

 • opłata za konto 7,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie (każda kolejna wypłata 0,99 EUR);
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym holenderskim numerem IBAN;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Konto osobiste Bunq easyGreen

 • opłata za konto 16,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie;
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Jak założyć konto bankowe Bunq ?

1. Wejdź na stronę banku. Jeżeli korzystasz ze 📲 smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z 💻 laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Meld je nu aan” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno polski, niemiecki jak i holenderski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na naszym telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. Następnie wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać nasz adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).             

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (może być zarówno Holenderski jak i Polski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

 

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Rachunek bankowy Bunq. Nasze opinie.

Konto osobiste Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Holandii. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇳🇱 Holandii lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Premium

One Reply to “Konto bankowe Bunq”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *