Konto bankowe Bunq

Konto bankowe Bunq to internetowe konto prowadzone w walucie EUR przez holenderski bank o takiej samej nazwie. Bunq jest bardzo popularny wśród obcokrajowców (także wśród Polaków), którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇳🇱 Holandii lub pracują tu tylko sezonowo lub dorywczo. Bunq daje bowiem możliwość założenia konta bez konieczności zameldowania oraz bez konieczności wizyty w oddziale banku – konto zakładamy całkowicie online!

Czym jest Bunq?

Bunq jest innowacyjnym bankiem internetowym posiadającym oficjalną licencję bankową Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). W ofercie banku znajdują się rachunki bieżące, karty płatnicze zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Konto bankowe Bunq zostało opracowane głównie dla użytkowników w Holandii, lecz z czasem stało się międzynarodowym portfelem internetowym. Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych. Konta prowadzone są w walucie w euro i posiadają holenderski numer (IBAN NL). Z konta internetowego korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Do konta otrzymujemy karty płatnicze Mastercard i Maestro.

konto bankowe Bunq

Dlaczego warto wybrać konto Bunq?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • jedno najpopularniejszych kont osobistych w Niderlandach 🇳🇱
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay 💳
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone 📲
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Holandii 🧾
 • jeden z nielicznych holenderskich banków, które pozwalają na otwarcie konta bez numeru BSN (holenderski numer identyfikacyjny)🆔
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych 🇬🇧 🇳🇱 🇩🇪 🇪🇸 🇮🇹 🇫🇷
 • najpopularniejsze mobilne konto bankowe w Holandii 🇳🇱

Rodzaje kont Bunq

Bunq posiada 3 warianty taryfowe kont osobistych o różnych parametrach. Pierwszy rodzaj konta easyTravel jest darmowy. Ponosimy jedynie jednorazową opłatę za kartę w wysokości 9,99 €. Bunq oferuje także 2 płatne plany taryfowe (easyMoney oraz easyGreen). Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych znajdują się tutaj.

Konto osobiste Bunq easyMoney

 • opłata za konto 7,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie (każda kolejna wypłata 0,99 EUR);
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym holenderskim numerem IBAN;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Konto osobiste Bunq easyGreen

 • opłata za konto 16,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie;
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Jak założyć konto bankowe Bunq ?

1. Wejdź na stronę banku. Jeżeli korzystasz ze 📲 smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z 💻 laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Meld je nu aan” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno polski, niemiecki jak i holenderski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na naszym telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. Następnie wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać nasz adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).             

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (może być zarówno Holenderski jak i Polski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

 

OTWÓRZ KONTO BUNQ

Rachunek bankowy Bunq. Nasze opinie.

Konto osobiste Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Holandii. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇳🇱 Holandii lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Premium

W odpowiedzi na “Konto bankowe Bunq”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *