Konto bankowe w Austrii bez meldunku

Konto bankowe w Austrii bez meldunku ◼️ Porównaj oferty ◼️ Złóż wniosek online

Czy można założyć konto bankowe w Austrii bez meldunku? To pytanie zadaje sobie wielu niezameldowanych Polaków pracujących w Austrii. Przeczytaj poniższy artykuł przygotowany przez redakcję eurostrefa.eu. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste bez zameldowania się w Austrii.

Konto bankowe bez zameldowania w Austrii

Zgodnie z ustawą Zahlungskontengesetz (więcej szczegółów tutaj), która weszła w życie w 2018 roku każdy obywatel Unii Europejskiej, osoba bez stałego miejsca pobytu lub osoba starająca się o azyl ma prawo prawo w Austrii założyć podstawowy rachunek płatniczy. Do otwarcia konta wystarczy podanie adresu kontaktowego/korespondencyjnego. Jeżeli nie posiadamy stałego miejsca zameldowania na terenie Austrii to możemy założyć konto konto N26.

Konto bankowe w Austrii bez meldunku. Jakie mamy możliwości?

Konto N26

Otwórz konto online

Sprawdź więcej informacji na temat konta N26 i zobacz jak uzupełnić wniosek krok po kroku

Jak założyć rachunek bankowy w Austrii?

Zakładanie konta bankowego w Austrii jest podobnie jak w Polsce proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy można złożyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Należy także pamiętać, że w trakcie wnioskowania będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje dwie najczęściej oferowanie możliwości weryfikacyjne: video identyfikacja online lub udanie się do placówki pocztowej.