Konto DKB w Austrii

Konto DKB w Austrii ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto DKB w Austrii to popularny rachunek osobisty niemieckiego banku – DKB Bank. Konto możemy założyć wygodnie przez Internet zaledwie w kilka minut – bez konieczności wizyty w oddziale banku. Przez pierwsze 6 miesięcy możemy użytkować konto całkowicie za darmo. Po tym okresie konto jest darmowe dla wszystkich Klientów, których wpływy osiągną  min. 700 EUR miesięcznie.  Poniżej przedstawiamy szczegółową recenzję oraz instrukcje jak założyć konto bankowe DKB przez Internet.

Otwórz konto online

Dlaczego warto wybrać konto DKB?

  • bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta ?
  • darmowa obsługa konta w kolejnych miesiącach pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 EUR ?
  • darmowa karta debetowa Visa ?
  • możliwość dodania karty zarówno do płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay ?
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Austrii oraz w krajach UE ?
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie jeżeli min. wpływy wynoszą min 700 euro/mc;

Jak założyć konto DKB w Austrii – instrukcja krok po kroku

Konto DKB możemy otworzyć na kilka sposób. Najskuteczniejszą metodą jest jednak założenie konta przez Internet. W tym wypadku nie ma potrzeby podpisu umowy dostarczonej poprzez kuriera czy wizyta w placówce banku. Jeżeli zatem zdecydujemy się na otwarcie konta online, to wniosek wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Jetzt DKB-Cash eröffnen” (na smartfonie przycisk pojawia się na dole ekranu, z kolei na laptopie widoczny w prawym górnym rogu). Na ten moment strona banku dostępna jest jedynie w języku niemieckim. Jednak w razie problemów językowych możemy skorzystać ze sprytnego rozwiązania jakim jest wtyczka tłumaczenia w przeglądarce Google Chrome.

Otwórz konto online

W pierwszym kroku uzupełniamy nasze imię i nazwisko oraz podajemy adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Numer telefonu może zarówno, austriacki, niemiecki jak i polski.

W kolejnych krokach podajemy nasz adres zamieszkania, status mieszkaniowy oraz termin od kiedy zamieszkujemy zadeklarowany adres. Dodatkowo zostaniemy poproszeni o podanie adres zamieszkania z ostatnich 3 lat (w przypadku gdy pod obecnym adresem mieszkamy krócej niż 3 lata). W następnym kroku podajemy datę urodzenia, miejsce urodzenia, stan cywilny oraz narodowość.

W następnym widoku określamy naszą aktywność zawodową/zawód/branże, termin rozpoczęcia pracy oraz zarobki w EUR. Dodatkowo zaznaczamy czy jesteśmy austriackim rezydentem podatkowym. Następnie określamy czy chcemy dodatkowo kogoś wyznaczyć jako współwłaściciela konta.

W następnym kroku konieczne jest zaakceptowanie wszystkich zgód oraz potwierdzenie otrzymania karty informacyjnego banku. Dodatkowo oznaczamy kanały komunikacji marketingowej (e-mail lub/i telefon) oraz wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wprowadzeniu danych osobistych oraz zaakceptowaniu wymaganych zgód otrzymujemy linki do umówi i warunków konta i karty debetowej. Nie ma potrzeby drukowania ani podpisywania dokumentów.

Otrzymujemy także wiadomość e-mail, że ostatnim krokiem do otwarcia konta jest weryfikacja tożsamości poprzez videoweryfikację.  Weryfikacja tożsamości odbędzie się za pomocą videoweryfikacji Video-Ident i możliwa jest w godzinach od 7 do 22. Tuż przed rozpoczęciem videoweryfikacji musisz uzupełnić formularz. Następnie rozpocznij rozmowę wideo. Przygotuj swój dowód osobisty i numer referencyjny, który znajdziesz w e-mailu od DKB. Na koniec videoweryfikacji wpisujemy kod TAN, który zostanie nam wysłany sms-em lub e-mailem. Po sprawdzeniu naszego wniosku i skutecznej weryfikacji otrzymamy wiadomość potwierdzającą. Na adres korespondencyjny zostanie odesłana zamawiana przez nas karta debetowa.

Otwórz konto online

Darmowe konto DKB w Austrii

Konto DKB, to bezwarunkowo darmowe konto bankowe w Austrii. Karty debetowe udostępnione do tego konta również są całkowicie darmowe i nie generują dodatkowych opłat miesięcznych.

Parametry konta DKB

  • 0 za prowadzenie konta;
  • darmowe wypłaty kartą Visa ze wszystkich bankomatów w Austrii oraz w krajach UE;
  • 0 za wydanie karty debetowej Visa;

Konto DKB w Austrii. Nasza opinia

Konto bankowe DKB to bez wątpienia jedno z ciekawszych propozycji konta osobistego w Austrii. Obecnie konto jest bezwarunkowo darmowe dla każdego Klienta. Rachunek osobisty DKB to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać w Google Pay oraz Apple Pay. Konto DKB, dzięki atrakcyjnym parametrom – plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych kont osobistych w Austrii.