Konto bankowe Commerzbank

Konto bankowe Commerzbank to bardzo popularny rachunek osobisty wśród Polaków mieszkających i pracujących na terenie Niemiec. Commerzbank jest drugim co do wielkości bankiem w Niemczech (obsługuje około 1 mln klientów indywidualnych i samozatrudnionych), ale ma więcej oddziałów niż nieco większy Deutsche Bank. Klienci mogą uzyskać porady na miejscu w około 450 oddziałach. Wraz z Deutsche Bank, Postbank, HypoVereinsbank i spółkami zależnymi tych instytucji kredytowych jest częścią Cash Group. Poniżej przedstawiamy szczegółową recenzję oraz instrukcje jak założyć konto Commerzbank przez Internet.

Otwórz konto online

Konto bankowe Commerzbank

Dlaczego warto wybrać konto bankowe Commerzbank?

 • darmowa obsługa konta (pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 €)
 • darmowa karta debetowa Girocard dla każdego Klienta
 • bank z dużą liczbą oddziałów w Niemczech (ok. 450 oddziałów)
 • możliwość dodania karty zarówno do płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay
 • darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów Commerzbanku i Cash Group (ok. 7 000 bankomatów)
 • możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki w około 1300 stacjach benzynowych Shell oraz w oddziałach Rewe, Penny, Toom, Aldi Süd, Lidl, Edeka, DM, Netto, Norma, Famila i Galeria Kaufhof
 • darmowe wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach Commerzbanku
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Niemczech

Kto może otworzyć konto bankowe Commerzbank?

Konto osobiste Commerzbank może być założone przez pełnoletnie osoby fizyczne z miejscem zamieszkania na terenie Niemiec i nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w Niemczech (rezydenci podatkowi). Z konta można korzystać wyłącznie prywatnie, co oznacza, że ​​nie można go używać jako konta firmowego.

Darmowe konto Commerzbank w Niemczech

Konto bankowe Commerzbank w wersji Basic może być dla nas w pełni darmowe, jeżeli zapewnimy comiesięczne wpływy na poziomie min. 700 euro. W sytuacji, gdy nie spełnimy tego warunku opłata miesięczna za utrzymanie konta wyniesie 9,90 euro. Minimalny wpływ środków sprawdzany jest dopiero w drugim pełnym miesiącu od otwarcia konta . Wcześniej konto jest zwolnione z wymogu minimalnych wpływów środków.Karta debetowa (Girocard) udostępniona do tego konta jest całkowicie darmowa i nie generuje dodatkowych opłat miesięcznych. Comerzbank umożliwia także darmowe wypłaty gotówki z ponad 7 000 bankomatów Cash Group oraz bezpłatne wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach własnych banku. Jeżeli konto Commerzbank zamierzamy wykorzystywać jako nasze główne konto osobiste i otrzymywać tam wynagrodzenie za pracę w Niemczech to możemy być pewni, że konto to będzie dla nas całkowicie darmowe.

Jak założyć konto bankowe Commerzbank? Instrukcja krok po kroku

Konto Commerzbank możemy założyć wygodnie przez Internet. Wniosek wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Kostenloses Girokonto eröffnen”. Na ten moment strona banku dostępna jest jedynie w języku niemieckim. Jednak w razie problemów językowych możemy skorzystać ze sprytnego rozwiązania jakim jest wtyczka translatora w przeglądarce Google Chrome.

Otwórz konto online

1. Uzupełnienie formularza o otwarcie konta.

W pierwszej części wniosku podajemy nasze dane osobowe (imię i nazwisko, data urodzenia, kraj urodzenia, miejsce urodzenia, obywatelstwo), informacje na temat adresu zamieszkania (dokładny adres oraz data od kiedy zamieszkujemy zadeklarowany adres), dodatkowe informacje (niemiecki numer podatkowy). 

W następnym kroku podajemy dane informacje dotyczące naszego statusu zawodowego (do wyboru m.in.: urzędnik, pracownik, stażysta, student, bez informacji o pracy, emeryt). W ostatnim kroku musimy podać nasze dane kontaktowe – numer telefonu komórkowego (można podać polski numer telefonu) oraz adres e-mail.

2. Definiowanie danych dostępowych do bankowości internetowej.

3. Potwierdzenie danych – weryfikacja wniosku.

Po wypełnieniu formularza należy przeprowadzić naszą weryfikację tożsamości.

Możemy to zrobić na trzy sposoby:

 • Pierwszym sposobem jest videoweryfikacja do której będziemy potrzebowali telefon lub laptop z kamerką oraz stabilne łącze internetowe. W trakcie tej weryfikacji konsultant poprosi nas o okazanie dokumentu tożsamości, którego użyliśmy podczas wypełniania wniosku o konto. Do videoweryfikacji będziemy potrzebowali aplikacji Commerzbank VideoIDENT. Na podany we wniosku numer telefonu otrzymamy wiadomość z linkiem do aplikacji videoIDENT oraz numer  wniosku, który trzeba będzie podać podczas rozmowy z konsultantem. W wiadomości znajdą Państwo również link do aplikacji videoIDENT na smartfona. 
 • Drugim sposobem weryfikacji jest procedura Postident w oddziale Deutsche Post. Na wizytę konieczne jest wydrukowanie kuponu Postident oraz zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Po kilku dniach otrzymasz list z kodem QR, aby aktywować procedurę fotoTAN. Aby to zrobić, musisz pobrać aplikację Commerzbank PhotoTAN. po aktywacji możesz korzystać z bankowości internetowej.
 • Trzecim sposobem weryfikacji naszej tożsamości jest wizyta w oddziale Commerzbank. W tym wypadku konieczne jest zabranie ze sobą ważnego dokumentu tożsamości.

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości zostaniemy poinformowani drogą mailową, że nasze konto jest już aktywne i możemy z niego zacząć korzystać. Z bankowości internetowej będziemy mogli korzystać zaraz po poprawnej weryfikacji. Z kolei nasza karta debetowa dostarczona zostanie do tygodnia czasu. Pamiętajmy jednak, że możemy korzystać także z karty wirtualnej i realizować płatności telefon za pośrednictwem Google Pay/Apple Pay.

Otwórz konto online

Ile kosztuje konto bankowe Commerzbank?

 • 0 € za prowadzenie konta (pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 €, w przeciwnym wypadku opłata miesięczna wynosi 9,90 €);
 • darmowe wypłaty z bankomatów Commerzbank oraz Cash Group (Postbank, Deutsche Bank, UniCredit Bank);
 • darmowe wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach Commerzbanku;
 • 0 € za wydanie karty debetowej;
 • 39,90 € za wydanie karty kredytowej;

Commerzbank – kontakt

Dane kontaktowe:
Commerzbank AG
40300 Düsseldorf
tel. 069 98 66 09 33

https://www.commerzbank.de

Wyszukiwarka oddziałów Commerzbank

Podsumowanie i nasza opinia

Konto bankowe Commerzbank to bardzo popularne konto bankowe w Niemczech. Dla osób mających stałe wpływy – min. 700 euro miesięcznie konto może być całkowicie darmowe (dotyczy wersji konta Basic). Rachunek osobisty Commerzbank to w pełni mobilny rachunek bankowy z intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać w Google Pay oraz Apple Pay. Konto bankowe Commerzbank, dzięki atrakcyjnym parametrom – plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych kont osobistych w Niemczech.