Podobnie jak w Polsce, kredyt w Austrii można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby, aby osobiście stawić się do banku i złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pożyczkowych w Austrii umożliwia złożenie wniosku przez internet.

Gdzie wnioskować o kredyt w Austrii?

W przypadku chęci lub konieczności starania się o kredyt w Austrii możemy przeglądać i analizować oferty poszczególnych banków lub złożyć wniosek online do jednego z brokerów kredytowych. Firmy pośredniczące  dzięki współpracy z bankami oraz instytucjami finansowymi pozabankowymi przygotowują indywidualne oferty skrojone pod każdego Klienta z osobna. Najpopularniejszą instytucją finansową posiadającą w ofercie kredyty bankowe i pozabankowe w Austrii jest Lendo. Dzięki Lendo nie musisz fatygować się do banku, aby złożyć wniosek o pożyczkę. Pożyczka przychodzi do Ciebie łatwo – online, szybko i bezpłatnie.

Lendo to niezależna instytucja finansowa współpracująca z wiodącymi austriackimi bankami i firmami pożyczkowymi. W ofercie Lendo znajdziemy kredyty i pożyczki w kwocie od 1 000 do 65 000 euro na maksymalny okres 10 lat. W przypadku mniejszej kwoty czas spłaty może krótszy niż  1 rok. Ledno współpracuje z kilkoma bankami w Austrii. Nie oznacza to jednak, że możesz spodziewać się oferty od wszystkich dostawców. To, czy dostawca usług finansowych zaoferuje Ci pożyczkę, zależy nie tylko od Twojej zdolności kredytowej, ale także od Twojego wniosku o pożyczkę. Każdy kredytodawca ma inne wymagania, np. do kwoty lub czasu trwania pożyczki i udziela tylko pożyczek, które je spełniają. Poniżej lista banków i instytucji finansowych w Austrii, których oferta dostępna jest w Lendo.

Wnioskowanie krok po kroku

 1. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Lendo.
 2. Po złożeniu wniosku o pożyczkę Lendo w ciągu 24 godzin poprosi o oferty austriackich banków (w dni robocze);
 3. Lendo przedstawi dostępne dla Ciebie oferty kredytowe;
 4. Jeżeli oferta jest dla Ciebie odpowiednia – uruchom wniosek o kredyt;

ZŁÓŻ WNIOSEK ONLINE

Kredyt Lendo – wymagania

 • ukończone 18 lat lub więcej;
 • posiadanie adresu zamieszkania/zameldowania w Austrii przez min. 1 rok;
 • pełna zdolność prawna;
 • rachunek bankowy w Austrii, konieczny do wypłaty pożyczki;
 • stały i udokumentowany dochód;
 • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;
 • brak postępowania upadłościowego, upadłości konsumenckiej i brak egzekucji w ciągu ostatnich 5 lat;

Porównywaj zanim wybierzesz

Kredyt na samochód w Austrii

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód).