Konto ING w Niemczech

Konto ING w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto ING w Niemczech to rachunek osobisty niemieckiego directbanku ING-DiBa AG, który jest jednym z największych i zarazem bardzo popularnym bankiem bezpośrednim w Niemczech. Obywatele polscy pracujący i mieszkający w Niemczech mogą złożyć wniosek o konto całkowicie zdalnie – przez Internet. Poniżej szczegółowa recenzja oraz instrukcja jak założyć konto ING w Niemczech online.

Otwórz konto online

Dlaczego warto wybrać konto ING?

 • darmowa obsługa konta (pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 EUR lub jeżeli Klient nie ukończył jeszcze 28 roku życia. W przeciwnym wypadku opłata za konto wynosi 4,90 EUR)
 • darmowa karta debetowa Visa
 • możliwość dodania karty zarówno do płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay
 • darmowe wypłaty z ok. 97% wszystkich bankomatów w Niemczech
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich krajach strefy euro w bankomatach z oznaczeniem „Visa” (kwota minimalna wypłaty: 50 EUR)
 • wpłata gotówki możliwa we wpłatomatach ING – limit do 5 000 EUR dziennie
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Niemczech

Jak założyć konto ING w Niemczech – instrukcja krok po kroku

Konto ING możemy założyć w kilka minut przez Internet. Wniosek wypełniamy na stronie internetowej banku. Konto indywidualne otworzymy używając przycisku „Einzelkonto eröffnen”, a konto wspólne klikając w „Gemeinschaftskonto eröffnen”. Na ten moment strona banku dostępna jest jedynie w języku niemieckim. Jednak w razie problemów językowych możemy skorzystać ze pomocnego rozwiązania jakim jest wtyczka tłumaczenia w przeglądarce Google Chrome.

Otwórz konto online

1. Uzupełnienie formularza o otwarcie konta.

a) Wypełnienie danych osobowych

W pierwszym kroku formularza deklarujemy, czy jesteśmy nowy Klientem banku czy nie. Następnie uzupełniamy  nasze dane osobiste (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail). Konieczne jest podanie niemieckiego numeru telefonu.

b) Wypełnienie danych adresowych

W następnym kroku uzupełniamy dane na temat naszego miejsca zamieszkania (kraj zamieszkania, adres, data od kiedy mieszkamy). Na kolejnym widoku otrzymujemy podsumowanie danych, które uzupełniliśmy.

c) Wypełnienie danych osobowych

W kolejnym kroku uzupełniamy następujące dane (data urodzenia, kraj urodzenia, narodowość, stan cywilny, informacje na temat zatrudnienia). Następnie uzupełniamy NIP i podajemy informację czy jesteśmy rezydentem podatkowym USA?

Potem zaznaczamy czy jesteśmy zainteresowanie debetem 500 EUR. Jeżeli tak, to dodatkowo musimy podać nasz miesięczny dochód netto oraz czy mamy wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Zaznaczamy także zgodę na przetwarzanie naszych danych oraz potwierdzamy, że zgadzamy się na przedstawione informacje dotyczące cennika konta.

Na koniec pozostaje nam jeszcze potwierdzenie naszej tożsamości i danych podanych we wniosku. Mamy dwie możliwości:  videoweryfikacja lub potwierdzenie danych w Urzędzie Pocztowym z kuponem Postident, który zostanie nam dostarczony na skrzynkę mailową.

Videoweryfikacja dostępna jest w godzinach 8-22 w dni robocze. W celu przeprowadzenia weryfikacji konieczne jest pobranie aplikacji na telefon. Następnie skanujemy udostępniony nam kod QR lub wpisujemy numer naszego wniosku.

Jeżeli wybierzemy weryfikację Postident, to konieczne jest udanie do Urzędu Pocztowego z otrzymanym kuponem POSTIDENT oraz naszym dokumentem tożsamości. Aby otrzymać kupon również musimy pobrać aplikację na telefon. Kupon może zostać również wysłany na nasz adres e-mail – wtedy konieczne będzie jego wydrukowanie. 

Darmowe konto ING w Niemczech

Konto ING może być w pełni darmowe, jeżeli zostaną spełnione określone wymagania. Osoby do 28 roku życia oraz aktywni użytkownicy (zapewnią comiesięczne wpływy na kwotę min. 700 euro) nie ponoszą żadnej opłaty miesięcznej. W sytuacji gdy nie jest spełniony żaden z warunków „darmowości” opłata miesięczna za utrzymanie konta wynosi 4,90 euro. Karta debetowa Visa udostępniona dla tego konta całkowicie za darmo i nie generuje dodatkowych opłat miesięcznych. Jeżeli konto ING wykorzystujemy jako nasze główne konto osobiste i otrzymujemy tam wynagrodzenie za pracę w Niemczech to możemy być pewni, że konto to będzie dla nas całkowicie darmowe.

Ile kosztuje Konto ING?

 • 0 EUR za założenie konta;
 • darmowa obsługa konta przez pierwsze 3 miesiące użytkowania;
 • 0 EUR za prowadzenie konta pod warunkiem że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 EUR lub Klient nie ukończył 28 roku życia;
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich krajach strefy euro przy minimalnej kwocie wypłaty: 50 EUR;
 • 0 EUR za wydanie i użytkowanie karty debetowej Visa;

Konto ING w Niemczech. Nasza opinia

Konto ING to bez wątpienia jedno z bardziej popularnych kont osobistych w Niemczech. Dla osób młodych oraz aktywnie korzystających (wystarczą dochody min. 700 euro miesięcznie) konto ING jest całkowicie darmowe. Rachunek osobisty ING to w pełni mobilne konto bankowe w Niemczech z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać w Google Pay oraz Apple Pay. Konto ING, dzięki atrakcyjnym parametrom – plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych kont osobistych w Niemczech.