Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Holandii, to aby otrzymywać wynagrodzenie i dokonywać transakcji finansowych potrzebne będzie Ci konto w holenderskim banku. Kolejnym powodem dla którego powinniśmy założyć konto bankowe w Holandii (wraz z kartą debetową) jest fakt, że większość sklepów w Holandii obsługuje płatności jedynie kartami Maestro (w odróżnieniu do Polski, gdzie płacimy przede wszystkim kartami Mastercard oraz Visa).

Konto bankowe w Holandii. Najlepsze propozycje

W przedstawionych propozycjach skupiliśmy się przede wszystkim na bankach, które oferują kartę Maestro, czyli kartę powszechnie akceptowaną na terenie Holandii. 

 • pełny proces zakładania konta online – 💡sprawdź jak otworzyć konto bunq
 • możliwość założenia konta bez meldunku na terenie Holandii;
 • 3 plany taryfowe do wyboru (easy Travel, easyMoney oraz easyGreen);
 • dostępne 3 rodzaje kart debetowych: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • wirtualna karta do płatności online;
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie (każda kolejna wypłata 0,99 EUR);
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

OTWÓRZ KONTO BUNQ

📢 Sprawdź więcej informacji o Bunq

 • pełny proces zakładania konta online – 💡sprawdź jak otworzyć konto N26
 • darmowe konto bankowe w wersji Standard i brak opłaty za kartę;
 • dostępne 2 rodzaje kart debetowych: Maestro, Mastercard;
 • przelewy internetowe za 0 EUR;
 • bezpłatna ilość trzech wypłat miesięcznie z bankomatów w strefie Euro;
 • możliwość założenia konta bez meldunku na terenie Holandii;

OTWÓRZ KONTO N26

📢 Sprawdź więcej informacji o N26

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Zakładanie konta w holenderskim banku jest podobnie jak w Polsce proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy możesz złożyć tradycyjnie w oddziale banku, ale także bez wychodzenia z domu – składając wniosek przez Internet. W przypadku chęci otwarcia rachunku w banku tradycyjnym potrzebne nam będą następujące dokumenty: dowód osobisty/paszport oraz Holenderski numer usługi obywatelskiej (BSN) (wystawiony przy rejestracji w gminie). W przypadku złożenia wniosku przez Internet należy pamiętać, że będziemy musieli potwierdzić także swoją tożsamość (za pomocą videoweryfikacji z konsultantem banku lub przesyłając zdjęcia wymaganych dokumentów).

Rachunek bankowy w Holandii? Porównaj zanim wybierzesz!

Emigranci rozpoczynający nowe życie w Holandii będą musieli otworzyć holenderskie konto bankowe, aby otrzymywać pensje, wynająć mieszkanie lub po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem konta bankowego w Holandii musisz wybrać bank, który odpowiada Twoim potrzebom lub zasadom. Należy również wziąć pod uwagę, że większość banków pobiera opłatę roczną za posiadanie konta. Konto bankowe w Holandii możemy założyć w mobilnym banku (Bunq, N26) lub w jednym z tradycyjnych banków w Holandii (ABN AMRO, Rabobank, ING, SNS Bank, Bank ASN).

Mobilne konto bankowe w Holandii

Platformy bankowości cyfrowej są coraz bardziej popularne także w Holandii, ponieważ pozwalają swoim Klientom otworzyć konto bez konieczności odwiedzania oddziału. Konta mobilne są najłatwiejsze do otwarcia i takie konto może być dla nas przydatne w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z Holandią. Bunq lub N26 oferują mobilne konto bankowe w walucie euro. Banki mobilne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia, i oferują wiele funkcji opartych na aplikacjach mobilnych. Konto w banku mobilnym możemy założyć bez konieczności zameldowania na terenie Holandii oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym potrzebne będą nam następujące dokumenty: (ważny paszport lub dowód osobisty oraz polski lub holenderski numer telefonu).

Konto bankowe w tradycyjnym Banku

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze i najtańsze konto osobiste w Holandii? Pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste w Holandii, dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są także konta całkowicie bez opłat oraz konta bankowe bez konieczności meldunku. Odpowiednie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi oraz wypłaty z bankomatów. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć internetowe konto bankowe, które nie posiada placówki. Wybierając konto osobiste w Holandii warto porównać kilka ofert banków i dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Aby otworzyć konto bankowe w Holandii w banku tradycyjnym potrzebne będą nam następujące dokumenty. Nie każdy bank będzie wymagał każdego z tych dokumentów, jednak wart mieć je przygotowane w razie potrzeby.

 • ważny paszport lub dowód osobisty;
 • potwierdzenie stałego miejsca miejsca zamieszkania na terenie Holandii (np. umowa najmu mieszkania);
 • BSN, tzw. Burgerservicenummer, czyli indywidualny numer mieszkańca, który jest wystawiany podczas rejestracji w gminie;
 • holenderski numer telefonu;

Konto bankowe w Holandii bez meldunku

Brak meldunku na terenie Holandii nie wyklucza nas z możliwości otwarcia konta bankowego w holenderskim banku. Jeżeli posiadamy umowę o pracę, kontrakt oraz numer BSN (dawny sofinummer) możemy otworzyć konto bankowe w Holandii bez meldunku min. w takich bankach jak: Bunq, N26, ING, AbnAmro, Sns Bank czy Rabobaank. .

Darmowe konto bankowe w NL

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycją darmowych kont bankowych w Holandii. Bezpłatne konta osobiste oferowane są min. przez N26 oraz Bunq (dotyczy jedynie wersji konta easyTravel).

Konto firmowe w Holandii

Jeśli otworzyłeś swoją działalność w Holandii i chcesz otworzyć holenderskie konto bankowe, proces jest zasadniczo taki sam jak w przypadku otwierania prywatnego konta. Oprócz powyższych danych osobowych powinieneś również mieć wszystkie niezbędne dane dotyczące swojej firmy, na przykład numer KvK i rejestr obrotów. Większość banków posiada w swojej ofercie rachunek dla klientów biznesowych.