Konto bankowe w Holandii

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Holandii, to aby otrzymywać wynagrodzenie i dokonywać transakcji finansowych potrzebne będzie Ci konto w banku w walucie euro. Zanim założysz konto bankowe w Holandii zapoznaj się dostępnymi ofertami na rynku.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Zakładanie konta w holenderskim banku jest podobnie jak w Polsce proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy możesz złożyć także bez wychodzenia z domu – całkowicie przez internet. Należy także pamiętać, że w trakcie wnioskowania będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość.

Które konto bankowe w Holandii? Porównaj zanim wybierzesz!

Emigranci rozpoczynający nowe życie w Holandii będą musieli otworzyć holenderskie konto bankowe, aby otrzymywać pensje, wynająć mieszkanie lub po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem konta bankowego w Holandii musisz wybrać bank, który odpowiada Twoim potrzebom lub zasadom. Należy również wziąć pod uwagę, że większość banków pobiera opłatę roczną za posiadanie konta. Konto bankowe w Holandii możemy założyć w mobilnym banku (Bunq, N26) lub w jednym z tradycyjnych banków w Holandii (ABN AMRO, Rabobank, ING, SNS Bank, Bank ASN, Triodos).

Mobilne konto bankowe w Holandii

Platformy bankowości cyfrowej są coraz bardziej popularne także w Holandii, ponieważ pozwalają swoim Klientom otworzyć konto bez konieczności odwiedzania oddziału. Konta mobilne są najłatwiejsze do otwarcia i takie konto może być dla nas przydatne w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z Holandią. Bunq, Rewire lub N26 oferują mobilne konto bankowe w walucie euro. Banki mobilne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia, i oferują wiele funkcji opartych na aplikacjach mobilnych.

 

Konto w banku mobilnym możemy założyć bez meldunku na terenie Holandii oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym potrzebne będą nam następujące dokumenty:

  • ważny paszport lub dowód osobisty;
  • polski lub holenderski numer telefonu;

Konto bankowe w tradycyjnym Banku

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze i najtańsze konto osobiste w Holandii? Pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste w Holandii, dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są także konta całkowicie bez opłat oraz konta bankowe bez konieczności meldunku. Odpowiednie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi oraz wypłaty z bankomatów. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć internetowe konto bankowe, które nie posiada placówki. Wybierając konto osobiste w Holandii warto porównać kilka ofert banków i dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Aby otworzyć konto bankowe w Holandii w banku tradycyjnym potrzebne będą nam następujące dokumenty. Nie każdy bank będzie wymagał każdego z tych dokumentów, jednak wart mieć je przygotowane w razie potrzeby.

  • ważny paszport lub dowód osobisty;
  • potwierdzenie stałego miejsca miejsca zamieszkania na terenie Holandii (np. umowa najmu mieszkania);
  • BSN, tzw. Burgerservicenummer, czyli indywidualny numer mieszkańca;
  • holenderski numer telefonu;

Konto bankowe w Holandii bez meldunku

Brak meldunku na terenie Holandii nie wyklucza nas z możliwości otwarcia konta bankowego w holenderskim banku. Jeżeli posiadamy umowę o pracę, kontrakt oraz numer BSN (dawny sofinummer) możemy otworzyć konto bankowe min. w ING, AbnAmro, Sns Bank, Rabobaank, Bunq oraz N26.

Darmowe konto bankowe w NL

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycją darmowych kont bankowych w Holandii. Bezpłatne konta osobiste oferowane są min. przez N26 oraz Bunq (dotyczy wersji konta Bunq Travel).

Konto firmowe w Holandii

Jeśli otworzyłeś swoją działalność w Holandii i chcesz otworzyć holenderskie konto bankowe, proces jest zasadniczo taki sam jak w przypadku otwierania prywatnego konta. Oprócz powyższych danych osobowych powinieneś również mieć wszystkie niezbędne dane dotyczące swojej firmy, na przykład numer KvK i rejestr obrotów. Większość banków posiada w swojej ofercie rachunek dla klientów biznesowych.

Potrzebujesz karty kredytowej?

Sprawdź ofertę kart kredytowych dostępnych w Holandii