Konto Revolut

Konto Revolut ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto Revolut to bardzo popularne zagraniczne konto bankowe, które może być używane także przez polskich obywateli. Revolut to bardzo rewolucyjna, wielowalutowa aplikacja bankowa, która jest nie tylko kontem bankowym, ale także umożliwia nam wymianę walut po bardzo atrakcyjnych kursach międzybankowych.

Czym jest Revolut?

Revolut jest równocześnie kontem bankowym, nowoczesną aplikacją oraz kartą wielowalutową. Ta wszechstronna usługa bankowa należy do banku Revolut Bank UAB, założonego na Litwie, który posiada licencję Europejskiego Banku Centralnego i podlega nadzorowi Narodowego Banku Litwy. Dzięki temu środki klientów zgromadzone na rachunkach są chronione do kwoty 100 tysięcy euro. W stosunkowo szerokiej ofercie Revoluta znajdują się rachunki bieżące, karty kredytowe, kredyty zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Aplikacja bankowa dla rezydentów polskich dostępna jest w 2 wersjach językowych (angielski i polski). Z konta korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub serwisu internetowego pod adresem www.revolut.com. Do obsługi konta możemy otrzymać także karty płatnicze Mastercard i Visa.

Jakie konta walutowe dostępne są w Revolucie?

Revolut jest kontem wielowalutowym, dzięki czemu możemy tworzyć sobie subkonta w różnych walutach. W sumie do dyspozycji mamy ok 30 walut min. ??PLN, ?? EUR, ?? GBP, ?? USD. Konto w złotówkach jest otwierane z polskim numerem IBAN (numer konta rozpoczyna się od PL). Z kolei dla pozostałych walut obowiązuje jeden wielowalutowy IBAN, który akceptuje wszystkie waluty obsługiwane przez Revolut.

Dlaczego warto wybrać konto Revolut?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online
 • darmowa fizyczna karta debetowa oraz karta wirtualna ?
 • darmowe konto w wersji Revolut Standard ?
 • możliwość dodania karty do Google Pay/Apple Pay ?
 • dostęp do bankowości zarówno z telefonu ? jak z komputera?
 • możliwość założenia konta na ?? polski adres zamieszkania?
 • aplikacja bankowa dostępna w ?? polskiej wersji językowej ?
 • bardzo popularne konto (ok. 1,5 mln klientów w Polsce!) dla osób pracujących za granicą i/lub często podróżujących ?
 • wymiana walut po atrakcyjnych kursach międzybankowych (niedostępnych w klasycznych kantorach) ?
 • karta debetowa = karta wielowalutowa, która sama rozpoznaje walutę transakcji i pobiera pieniądze z odpowiedniego subkonta ?
 • Revolut to bezpieczny bank – środki zgromadzone na rachunku Revolut objęte są gwarancją litewskiego funduszu bankowego do kwoty 100 000 €

Rodzaje kont Revolut

Revolut oferuje obecnie 5 planów taryfowych kont osobistych o różnych parametrach: bezpłatny plan Standard, oraz plany płatne: Plus w cenie 14,99 zł/m-c, Premium za 29,99 zł/m-c, Metal, który kosztuje aż 49,99 zł/m-c oraz najdroższy plan Ultra za 210 zł/m-ce. Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych Revoluta znajdziecie tutaj.

Plan Standard
– darmowe prowadzenie konta;
– bezpłatne wypłaty z bankomatów do 800 zł/mc lub do równowartości tej kwoty w obcej walucie (po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% lub 5 zł);
– darmowe wydanie i użytkowanie karty debetowej;
– bardzo atrakcyjny kurs wymiany 30 walut do wartości 5 000 zł miesięcznie (powyżej tej kwoty obowiązuje opłata 0,5%);
– bezpłatna wymiana walut od poniedziałku do piątku (w weekendy obowiązuje prowizja 1%);
– bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro;

Plan Plus
– 14,99 zł/mc za prowadzenie konta;
– spersonalizowana, darmowa karta debetowa + darmowa wysyłka;
– bezpłatne wypłaty z bankomatów do 800 zł/mc lub do równowartości tej kwoty w obcej walucie (po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% lub 5 zł);
– bardzo atrakcyjny kurs wymiany 30 walut do wartości 5 000 zł miesięcznie (powyżej tej kwoty obowiązuje opłata 0,5%);
– bezpłatna wymiana walut od poniedziałku do piątku (w weekendy obowiązuje prowizja 1%);
– bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro;
– priorytetowa pomoc techniczna;

Plan Premium
– 29,99 zł/mc za prowadzenie konta;
– spersonalizowana, darmowa karta debetowa + darmowa wysyłka;
– bezpłatne wypłaty z bankomatów do 1 600 zł/mc lub do równowartości tej kwoty w obcej walucie (po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% lub 5 zł);
– nielimitowana wymiana walut;
– bezpłatna wymiana walut od poniedziałku do piątku (w weekendy obowiązuje prowizja 1%);
– bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro;
– priorytetowa pomoc techniczna;

Plan Metal
– 49,99 zł/mies za prowadzenie konta;
– spersonalizowana, darmowa karta debetowa + darmowa wysyłka;
– bezpłatne wypłaty z bankomatów do 3 000 zł/mc lub do równowartości tej kwoty w obcej walucie (po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% lub 5 zł);
– nielimitowana wymiana walut;
– bezpłatna wymiana walut od poniedziałku do piątku (w weekendy obowiązuje prowizja 1%);
– bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro;
– priorytetowa pomoc techniczna;

Plan Ultra
zł/mc za prowadzenie konta;
platynowa karta debetowa + darmowa wysyłka;
bezpłatne wypłaty z bankomatów do 7 500 zł/mc lub do równowartości tej kwoty w obcej walucie (po przekroczeniu limitu obowiązuje opłata w wysokości 2% lub 5 zł);
nielimitowana wymiana walut;
bezpłatna wymiana walut od poniedziałku do piątku (w weekendy obowiązuje prowizja 1%);
bezpłatne przelewy SEPA w walucie euro;
priorytetowa pomoc techniczna;

Jak założyć konto Revolut?

 • Pobranie aplikacji

W pierwszym kroku wypełniamy formularz na stronie banku. Aby formularz dostępny był w języku polskim należy wybrać język polski na samym dole strony.

Aby założyć konto Revolut należy wejść na stronę internetową revolut.com i wpisać swój numer telefonu komórkowego. Po czym na wskazany numer otrzymamy wiadomość tekstową z linkiem do pobrania aplikacji Revolut. W następnym kroku po uruchomieniu aplikacji należy zweryfikować numer telefonu, uzupełnić nasz adres zamieszkania, podać nasz adres zamieszkania. Następnie musimy ustawić 4-cyfrowy kod dostępu do aplikacji oraz uzupełnić nasz adres e-mail.

 • Doładowanie aplikacji Revolut

Kolejnym krokiem jest aktywowanie Revoluta poprzez zrealizowanie doładowania za kwotę min. 20 zł. Możemy to zrobić za pośrednictwem karty debetowej, przelewu bankowego lub Google Pay/Apple Pay.

 • Weryfikacja tożsamości

Następnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. W tym celu klikamy pole „ Aktywuj swoje konto w Revolut”. W tym kroku zostaniemy poproszeni o przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości. Możemy skorzystać z dowodu osobistego lub paszportu. Następnie wykonujemy sobie selfie, które posłuży do weryfikacji i konfrontacji z udostępnionym uprzednio dokumentem.

 • Wybór karty

Następnie wybieramy kartę debetową z jakiej zamierzamy korzystać. Do wyboru mamy kartę wirtualną albo kartę fizyczną. Karta fizyczna zostanie dostarczona mniej więcej do 7 dni od momentu złożenia wniosku.

Karty płatnicze Revolut

W zależności od planu taryfowego, który wybierzemy mamy do wyboru dwie opcje kart płatniczych – Visa lub Mastercard. Możemy używać zarówno karty fizycznej jak i karty wirtualnej. Karty Revolut mogą być używane praktycznie wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartą (w sklepach stacjonarnych i online). Większość sprzedawców na świecie akceptuje płatności zarówno kartą Visa, jak i Mastercard. Możesz posiadać jedną i drugą. Ale możesz też pozostać jedynie przy karcie wirtualnej, którą dodając do portfela Google Pay/Apple Pay. Wniosek o kartę możesz złożyć w aplikacji. Wykonaj w tym celu następujące kroki:

 • Przejdź do zakładki „Karty” i wybierz „Dodaj nową kartę”
 • Wybierz, czy chcesz uzyskać kartę wirtualną lub plastikową
 • Wybierz funkcje karty, które chcesz uzyskać
 • Utwórz czterocyfrowy PIN
 • Potwierdź adres dostawy.

Plastikowa karta powinna dotrzeć do ciebie pocztą w ciągu 10 dni.

Aplikacja mobilna Revolut

Revolut posiada bardzo sprawną i intuicyjną aplikację mobilną. Za pomocą aplikacji można szybko otworzyć konto, zweryfikować swoją tożsamość oraz wykonywać wszystkie operacje finansowe w trakcie użytkowania konta (płatności, przelewy). Z poziomu aplikacji Revolut możemy wykonać min. następujące czynności:
⚡zamówienie dodatkowej karty debetowej
⚡dodanie wirtualnej karty debetowej
⚡aktywacja karty debetowej
⚡zmiana planu taryfowego
⚡zlecenie zamknięcia konta

Konto Revolut – często zadawane pytania

1. Jak sprawdzić numer konta Revolut?
Numer konta sprawdzisz w aplikacji mobilnej banku. Numer konta w walucie PLN jest w formie polskiego numeru IBAN, z kolei inne konta w walutach obcych są z litewskim numerem IBAN rozpoczynającym się od „LT”.

2. Jak zamknąć konto Revolut?
Konto Revolut możemy zamknąć z poziomu aplikacji mobilnej. W pierwszej kolejności wchodzimy w opcje klikając 'kółeczko’ z naszymi inicjałami (w lewym górnym rogu widoku w aplikacji). Następnie na samym dole znajdziemy opcję „Zamknij konto” (przedostatnia opcja na samym dole).

3. Czy konto Revolut prowadzone jest po polsku?
Tak! Aplikacja mobilna oraz strona internetowa Revoluta dostępne są w polskiej wersji językowej.

4. Czy konto Revolut jest bezpieczne?
Korzystanie z Revoluta jest całkowicie bezpieczne, ponieważ Revolut jest pełnoprawnym bankiem i posiada licencję bankową wydaną przez Europejski Bank Centralny, a depozyty klientów objęte są gwarancją ubezpieczenia depozytów Litewskiego Banku Narodowego do łącznej kwoty 100 000 EUR. W przypadku zagubienia karty możemy ją łatwo zablokować za pośrednictwem aplikacji.

5. Czy konto Revolut jest darmowe?
Tak! Revolut posiada w swoim planach taryfowych Plan Standard, który jest całkowicie darmowy. Wydanie i użytkowanie karty debetowej też jest całkowicie bezpłatne.

Konto Revolut. Nasze opinie.

Revolut to bez wątpienia jedno z bardziej interesujących kont wielowalutowych dostępnych na rynku. Ta usługa bankowa jest także bardzo popularna wśród Polaków, którzy często podróżują lub pracują poza granicami kraju. Do tej pory pond 1,5 mln obywateli Polski otworzyło konto. Revolut to w pełni mobilne konto z bardzo intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay.

Plusy konta Revolut
? darmowa karta debetowa w każdym planie taryfowym
? dostępny darmowy plan – darmowe konto w podstawowej wersji konta Standard
? bardzo atrakcyjny kurs wymiany walut

Minusy konta Revolut
? niski limit darmowych wypłat z bankomatów (w szczególności w najtańszych planach)

Co prawda Revolut nie posiada oddziałów stacjonarnych, ale konto zakładamy w kilka minut zdalnie przez stronę internetową lub aplikację mobilną. Należy zaznaczyć, że Revolut posiada niezwykle pomocny dział obsługi klienta na czacie. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do zapoznania się z zakładką centrum pomocy, gdzie znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.