Konto Bunq w Niemczech

Konto Bunq w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto Bunq w Niemczech prowadzone jest w walucie euro przez holenderski bank o takiej samej nazwie. Bunq jest bardzo popularny wśród obcokrajowców (także wśród Polaków), którzy dopiero co przeprowadzili się do 🇩🇪 Niemiec lub pracują tu tylko sezonowo lub dorywczo. Bunq daje bowiem możliwość założenia konta bez konieczności zameldowania oraz bez konieczności wizyty w oddziale banku – konto zakładamy całkowicie online!

Otwórz konto online

Dlaczego warto otworzyć konto Bunq w Niemczech?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • jedno najpopularniejszych kont mobilnych w Niemczech 🇩🇪
 • konta prowadzone jest walucie w euro i posiadają niemiecki numer (IBAN DE)🇩🇪
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay 💳
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone 📲
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Niemczech 🧾
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych 🇬🇧 🇳🇱 🇩🇪 🇪🇸 🇮🇹 🇫🇷
 • najpopularniejsze mobilne konto bankowe w Niemczech 🇩🇪

Otwórz konto online

Czym jest Bunq?

Bunq jest innowacyjnym bankiem internetowym posiadającym oficjalną licencję bankową Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). W związku z tym chroni środki swoich klientów do kwoty 100 tysięcy euro. W ofercie banku znajdują się rachunki bieżące, karty płatnicze zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Konto bankowe Bunq zostało opracowane głównie dla użytkowników w Holandii, lecz z czasem stało się popularnym portfelem internetowym także dla Klientów z Niemiec. Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych. Konta prowadzone są w walucie w euro i dla Klientów z Niemiec dostępny jest niemiecki numer IBAN DE. Z konta internetowego korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Do konta otrzymujemy karty płatnicze Mastercard i Maestro.

Rodzaje kont Bunq

Bunq oferuje 3 plany taryfowe kont osobistych o różnych parametrach. Pierwszy rodzaj konta Easy Bank jest najtańszy, jednak daje Klient najmniej opcji. Pozostałe dwa plany taryfowe (Easy Money oraz Easy Green) są droższe i zawierają duże więcej opcji dla Klienta. Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych Bunq znajdziecie tutaj.

Konto osobiste Bunq  Easy Bank

 • opłata za konto 2,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 0 € za pierwszą kartę debetową;
 • każda kolejna karta – 9,99 € za wydanie i 3,49€ opłata miesięczna;
 • pierwsze 5 wypłat z bankomatu miesięcznie – opłata 0,99€, każda kolejna wypłata w miesiącu 2,99 €;
 • bez możliwości otwarcia dodatkowych subkont;

Konto osobiste Bunq Easy Money

 • opłata za konto 8,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym holenderskim numerem IBAN;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Konto osobiste Bunq Easy Green

 • opłata za konto 17,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Otwórz konto online

Kto może założyć konto Bunq ?

Konto bankowe Bunq może otworzyć większość osób z krajów UE (Unii Europejskiej) lub EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Aby otworzyć konto wystarczy posiadać miejsce zamieszkania lub adres korespondencyjny w jednym z krajów, w których działa Bunq. W chwili pisania tego tekstu konto Bunq mogą otworzyć mieszkańcy następujących Państw:  Holandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Islandii.

Otwórz konto online

Jak założyć konto bankowe Bunq ?

1. Wejdź na stronę banku. Jeżeli korzystasz ze 📲 smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z 💻 laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Konto eröffnen” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno niemiecki jak i polski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na naszym telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. Następnie wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać nasz adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).             

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (może być zarówno Holenderski jak i Polski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

Otwórz konto online

Konto Bunq w Niemczech. Nasze opinie.

Konto osobiste Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Niemczech. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do 🇩🇪 Niemiec lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Plusy konta Bunq

👍 darmowa karta debetowa w każdym planie taryfowym

👍 możliwość otwarcia konta bez konieczności zameldowania w Niemczech

👍 przelewy międzynarodowe realizowane we współpracy z Wise

Minusy konta Bunq

👎 brak darmowego konta (najtańszy plan taryfowy za 2,99 €/miesięcznie)

👎 brak polskiej wersji językowej konta