Konto Bunq w Niemczech

Konto Bunq w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto Bunq w Niemczech prowadzone jest w walucie euro przez holenderski bank o takiej samej nazwie. Bunq jest bardzo popularny wśród obcokrajowców (także wśród Polaków), którzy dopiero co przeprowadzili się do Niemiec lub pracują tu tylko sezonowo lub dorywczo. Bunq daje bowiem możliwość założenia konta bez konieczności zameldowania oraz bez konieczności wizyty w oddziale banku – konto zakładamy całkowicie online!

Otwórz konto online

Dlaczego warto otworzyć konto Bunq w Niemczech?

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online
 • jedno najpopularniejszych kont mobilnych w Niemczech
 • konta prowadzone jest walucie w euro i posiadają niemiecki numer (IBAN DE)
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Niemczech
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych
 • najpopularniejsze mobilne konto bankowe w Niemczech

Otwórz konto online

Czym jest Bunq?

Bunq jest innowacyjnym bankiem internetowym posiadającym oficjalną licencję bankową Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). W związku z tym chroni środki swoich klientów do kwoty 100 tysięcy euro. W ofercie banku znajdują się rachunki bieżące, karty płatnicze zarówno dla osób fizycznych, jak i klientów biznesowych. Konto bankowe Bunq zostało opracowane głównie dla użytkowników w Holandii, lecz z czasem stało się popularnym portfelem internetowym także dla Klientów z Niemiec. Aplikacja oraz strona internetowa są dostępne w 6 wersjach językowych. Konta prowadzone są w walucie w euro i dla Klientów z Niemiec dostępny jest niemiecki numer IBAN DE. Z konta internetowego korzystamy za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Do konta otrzymujemy karty płatnicze Mastercard i Maestro.

Rodzaje kont Bunq

Bunq oferuje 3 plany taryfowe kont osobistych o różnych parametrach. Pierwszy rodzaj konta Easy Bank jest najtańszy, jednak daje Klient najmniej opcji. Pozostałe dwa plany taryfowe (Easy Money oraz Easy Green) są droższe i zawierają duże więcej opcji dla Klienta. Szczegółowe informacje na temat planów taryfowych Bunq znajdziecie tutaj.

Konto osobiste Bunq  Easy Bank

 • opłata za konto 2,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 0 € za pierwszą kartę debetową;
 • każda kolejna karta – 9,99 € za wydanie i 3,49€ opłata miesięczna;
 • pierwsze 5 wypłat z bankomatu miesięcznie – opłata 0,99€, każda kolejna wypłata w miesiącu 2,99 €;
 • bez możliwości otwarcia dodatkowych subkont;

Konto osobiste Bunq Easy Money

 • opłata za konto 8,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym holenderskim numerem IBAN;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Konto osobiste Bunq Easy Green

 • opłata za konto 17,99€/miesięcznie (0€ za prowadzenie konta w pierwszym miesiącu;
 • 3 karty do wyboru: Maestro, Mastercard i Travel Card;
 • 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie (kolejne 5 wypłat za 0,99 €);
 • do 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL;
 • płatności międzynarodowe za pomocą TransferWise;

Otwórz konto online

Kto może założyć konto Bunq ?

Konto bankowe Bunq może otworzyć większość osób z krajów UE (Unii Europejskiej) lub EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Aby otworzyć konto wystarczy posiadać miejsce zamieszkania lub adres korespondencyjny w jednym z krajów, w których działa Bunq. W chwili pisania tego tekstu konto Bunq mogą otworzyć mieszkańcy następujących Państw:  Holandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Islandii.

Otwórz konto online

Jak założyć konto bankowe Bunq ?

1. Wejdź na stronę banku. Jeżeli korzystasz ze ? smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z ? laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Konto eröffnen” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno niemiecki jak i polski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na naszym telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. Następnie wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać nasz adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).             

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (może być zarówno Holenderski jak i Polski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

Otwórz konto online

Konto Bunq w Niemczech. Nasze opinie.

Konto osobiste Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Niemczech. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do ?? Niemiec lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Plusy konta Bunq

 • darmowa karta debetowa w każdym planie taryfowym
 • możliwość otwarcia konta bez konieczności zameldowania w Niemczech
 • przelewy międzynarodowe realizowane we współpracy z Wise

Minusy konta Bunq

 • brak darmowego konta (najtańszy plan taryfowy za 2,99 €/miesięcznie)
 • brak polskiej wersji językowej konta