Jak otworzyć konto Bunq?

Konto Bunq zakładamy całkowicie online bez konieczności wizyty w oddziale banku. Sprawdź poniższą instrukcję i dowiedz się jak otworzyć konto Bunq przez Internet bez wychodzenia z domu. W poniższym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik, jak samodzielnie i bez znajomości języka założysz konto Bunq. Aby złożyć wniosek i samodzielnie otworzyć konto zdalnie kliknij poniższy przycisk ?

Otwórz konto online

Jak otworzyć konto Bunq? Instrukcja krok po kroku

1. Wejdź na stronę banku Jeżeli korzystasz ze smartfona to zostaniesz przekierowany automatycznie do pobrania aplikacji banku. Jeżeli korzystasz z kolei z laptopa to po przekierowaniu użyj przycisku „Meld je nu aan” (w prawym górnym rogu).                                           

2. W następnym kroku podaj swój numer telefonu (może być zarówno polski, niemiecki jak i holenderski).

3. Na telefon otrzymasz link do aplikacji banku. Należy go użyć, aby zainstalować aplikację na telefonie. Zainstaluj aplikację z linku otrzymanego w wiadomości tekstowej oraz rozpocznij proces uzupełniania danych.

4. W następnym kroku wybierz typ konta. Dostępne są konta osobiste i firmowe;

5. W kolejnym kroku musimy podać adres e-mail oraz zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego na który pobraliśmy wcześniej aplikację banku. W celu weryfikacji otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie musimy ustalić 6-cyfrowy kodu dostępu do naszej aplikacji banku. Potwierdzamy dwukrotnie.

6. Kolejnym krokiem jest weryfikacja dokumentu tożsamości. W tym celu koniecznie jest wykonanie zdjęcia naszego dokumentu tożsamości (do wyboru mamy dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).

7. Następnym krokiem jest potwierdzenie naszej tożsamości poprzez nagranie krótkiego video, w którym będziemy poproszeni o wykonanie kilku czynności (min. odwrócenie głowy we wskazaną stronę, odczytanie na głos cyfr widocznych na ekranie telefonu).             

8. W kolejnym kroku zamówimy kartę debetową do naszego nowego konta. W tym kroku należ uzupełnić nasz adres zamieszkania (koniecznie należy podać adres Holenderski). Jeżeli w trakcie uzupełniania danych przebywamy pod adresem na których chcemy aby została odesłana karta debetowa to możemy skorzystać z opcji potwierdzenia lokalizacji. Jeżeli chcemy aby karta została wysłana na inny adres to będziemy musieli dodatkowo przeprowadzić weryfikację tego adres poprzez dosłanie dodatkowego dokumentu z widocznym adresem np. rachunek za media, umowa wynajmu.                                                                                      

9. Po uzupełnieniu i udostępnieniu wszystkich wymaganych danych następuje proces ich weryfikacji. Z reguły trwa od kilku do kilkunastu godzin. O pozytywnym zakończeniu weryfikacji zostaniemy powiadomieniu przez aplikację banku. Bank może dodatkowo nasz poprosić o ponowne wykonanie danej czynności, jeżeli uzna, że któryś dokument jest np. niezbyt wyraźny.

Konto Bunq Podsumowanie

Konto Bunq to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących kont osobistych w Holandii. Jest to także bardzo popularna opcja wśród Polaków, którzy dopiero co przeprowadzają się do Holandii lub pracują tu tylko sezonowo. Bunq to w pełni mobilny rachunek bankowy z przejrzyście rozplanowaną oraz intuicyjną aplikację mobilną. Kartę debetową możemy udostępnić i wygodnie używać zarówno w Google Pay jak i Apple Pay. Jednym z największych minusów tego konta jest obsługa i wsparcie w języku obcym. W razie pytań dział obsługi klienta udzieli Ci pomocy jedynie w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.