Jak otworzyć konto N26

Konto N26 zakładamy całkowicie online bez konieczności wizyty w oddziale banku. Sprawdź poniższą instrukcję i dowiedz się jak otworzyć konto N26 przez Internet bez wychodzenia z domu. W poniższym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik, jak samodzielnie i bez znajomości języka otworzyć konto N26. Aby złożyć wniosek i samodzielnie otworzyć konto zdalnie kliknij poniższy przycisk ?

Otwórz konto online

Opinia i recenzja Konta N26

Potrzebujesz konta w walucie euro? Konto N26 to idealne rozwiązanie w szczególności dla osób zarabiających w walucie euro! Sprawdź poniższą instrukcję i sprawdź jak otworzyć konto N26. Założenie konta N26 jest bardzo proste i intuicyjne. Cały proces obywa się całkowicie online bez wychodzenia z domu. Nie ma także konieczności, aby być zameldowanym na terenie Niemiec. Konto bankowe N26 możemy także założyć przebywając obecnie w innym kraju np. w Polsce czy Holandii. Konto w banku N26 może otworzyć każda osoba, która jest rezydentem UE lub EOG. Aby otworzyć konto, potrzebujesz adresu pocztowego w jednym z krajów, w których działa N26. W chwili pisania tego tekstu N26 działa we wszystkich krajach strefy euro (Niemcy, Austrię, Hiszpanię, Włochy, Irlandię, Słowację, Grecję, Francję, Belgię, Estonię, Finlandię, Luksemburg, Holandię, Portugalię i Słowenię) z wyjątkiem Malty, Cypru, Litwy i Łotwy (chociaż te dwa ostatnie mają wkrótce wrócić). Niedawno bank udostępnił możliwość założenia konta w walucie EUR także w Norwegii, Szwecji, Danii, Polsce, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

 • 0 EUR za założenie i prowadzenie konta w wersji Standard;
 • 0 EUR opłaty za kartę wirtualną;
 • 0 EUR za wypłaty z bankomatów w strefie Euro (w wersji Standard trzy darmowe wypłaty);
 • 0 EUR za przelewy SEPA w Niemczech i Europie;

Jak otworzyć konto N26? Instrukcja krok po kroku

Konto N26 możemy założyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej N26, używając przycisku „Open Bank Account”. Na ten moment strona banku jest w języku niemieckim oraz angielskim (do wyboru w prawym, górnym rogu), ale do przejścia całego procesu wnioskowania wystarczą nam tak na prawdę podstawy jednego z tych języków. Najważniejsze kwestie postaramy się opisać w poniższej instrukcji.

Otwórz konto online

1. W pierwszym kroku wybieramy nasz kraj zamieszkania oraz język w którym będziemy przeprowadzać proces wnioskowania o konto.

2. Następnie podajemy nasze podstawowe informacje (imię i nazwisko, adres e-mail, data urodzenia, numer telefonu oraz adres zamieszkania, na który zostanie odesłana karta do konta)

3. W tym kroku potwierdzamy nasz adres zamieszkania.

4. Podajemy dodatkowe informacje takie jak narodowość, płeć oraz miejsce urodzenia (kraj i miasto).

5. Uzupełniamy informacje o naszej rezydencji podatkowej.

6. W polu „promo code” prosimy podać nasz kod polecający: rafals4171 dzięki temu zrewanżujcie się nam za przygotowanie tej oto instrukcji 😉

7. Ustalamy nasze hasło do bankowości internetowej

8. Zaznaczamy dwie pierwsze obowiązkowe zgody ( dotyczy zawarcia umowy, warunków i polityki prywatności). Możemy także zaznaczyć trzy kolejne nieobowiązkowe zgody, które dotyczą odpowiednio otrzymywania wiadomości e-mail oraz przekazania naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu innym reklamodawcom.

9. W tym kroku otrzymujemy informacje, że na naszą skrzynkę mailową została wysłana wiadomość weryfikacyjna.

10. Odbieramy wiadomość mailową od N26 i potwierdzamy nasz adres e-mail

11. Logujemy się na konto za pomocą naszego adresu e-mail oraz nowo utworzonego hasła.

12. Zaznaczamy czy konto zakładamy na potrzeby biznesowe czy osobiste. Jeśli będziemy używać N26 wyłącznie do celów osobistych, zaznaczamy „No”.

13. Wybieramy wersję konta, które będzie dla nas odpowiednia. Dostępne są trzy opcje: N26 Standard, N26 Smart, N26 You oraz N26 Metal. Darmową opcją jest N26 Standard.

14. Wybieramy metodę dostarczenia karty. Jeżeli nam się nie spieszy, to wybierzmy pierwszy darmowy sposób doręczenia.

 

15. Następnie przechodzimy do aplikacji mobilnej N26, którą musimy na początku sobie zainstalować. Używając przycisku „Text me a link” wyślemy do siebie wiadomość sms z linkiem do instalki.

16. Po zalogowaniu się do aplikacji (dane do logowania do adres e-mail oraz hasło) musimy jeszcze przeprowadzić proces weryfikacji naszej tożsamości

 • jeżeli w trakcie składania wniosku podaliśmy nasz adres na terenie ?? Niemiec lub ?? Austrii to konieczne będzie przeprowadzenie wideorozmowy z konsultantem banku. Rozmowa odbywać się będzie w j. niemieckim lub angielskim. Do rozmowy należy przygotować nasze dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W trakcie rozmowy konsultant poprosi nas o wykonanie kilku rzeczy min:
  • podanie naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu;
  • odpowiednie ustawienie się do kamery telefonu w celu wykonania nam zdjęcia (niczym do dowodu lub paszportu);
  • wykonanie ruchu dłonią we wskazanym kierunku;
  • okazanie dowodu osobistego lub paszportu do kamery;

  Po zakończeniu rozmowy z konsultantem, w ciągu kilku dni roboczych weryfikacja zostanie potwierdzona przez bank N26, a dostęp do konta odblokowany w aplikacji, gdzie znajdziemy również numer IBAN nowego rachunku. Karty Mastercard oraz opcjonalna karta Maestro przesłane zostaną pocztą w ciągu max. 2 tygodni na wskazany adres zamieszkania.

 • jeżeli w trakcie składania wniosku użyliśmy naszego adresu w ?? Polsce lub w ?? Holandii to weryfikacja odbywa się poprzez wykonanie zdjęć dokumentu tożsamości (do wyboru dowód osobisty lub paszport) oraz zrobienie sobie selfie. W następnym kroki zostaniemy poproszenie o udostępnienie lokalizacji w telefonie.

17. W kolejnym kroku otrzymamy komunikat, że w ciągu najbliższych 2 dni roboczych odbędzie się sprawdzanie i weryfikacja mojej tożsamości. W praktyce jednak ten czas jest znacznie krótszy i potwierdzenie otrzymujemy po kilkudziesięciu minutach. Oczywiście pod warunkiem, że wniosek składamy w dni robocze w godzinach do południowych;-)

18. Po zalogowaniu do aplikacji widzimy nasz indywidualny numer konta w w walucie EUR banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta w formacie IBAN zaczyna się od DE, a kod SWIFT/BIC banku N26 to: NTSBDEB1XXX.

WAŻNE: Aby konto zostało w pełni aktywowane koniecznie jest dokonanie przelewu środków na nowo otwarty rachunek w wysokości co najmniej 10 Euro w ciągu 90 dni od otwarcia konta. Można to zrobić samodzielnie z innego konta, poprosić znajomego lub po prostu użyć nowego numeru konta do wypłaty wynagrodzenia.  Możemy także wpłacić gotówkę w jednym ze sklepów w ramach usługi CASH26. W tej usługi klienci N26 mogą wpłacić na swoje konto do 100 euro miesięcznie całkowicie bez opłat.

…………..

Nasze konto jest już aktywne:-) Możemy go zacząć używać. Jednak musimy jeszcze zaczekać na dostarczenie karty debetowej, która musi przez użyciem aktywować. W naszym przypadku karta została dostarczona w ciągu 6 dni! (wniosek złożony w czwartek, karta przyszła w środę) i to całkowicie za darmo 😉

N26 Podsumowanie

N26 to wywodzący się z Niemiec bank mobilny. Instytucja działa na wielu rynkach Unii Europejskiej a od niedawna także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji – weryfikacja tożsamości klienta odbywa się za pośrednictwem wideoweryfikacji. Bank oferuje też powiązaną z apką kartę debetową z logo Mastercard.