Smava Kredyt

Smava Kredyt w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Jakie produkty kredytowe Smava oferuje swoim klientom i czy warto skorzystać z jej usług? Smava, to instytucja finansowa – najpopularniejszy broker kredytowy w Niemczech. W poniższym artykule przyglądamy się bliżej ofercie Smava kredyt w Niemczech.

Smava kredyt

źródło: https://www.smava.de/

Smava Kredyt w Niemczech. Dlaczego warto skorzystać?

 • możliwość wnioskowania o stosunkową wysoką kwotę kredytu – nawet do 120 tyś euro;
 • możliwy elastyczny czas spłaty kredytu – nawet do 7 lat;
 • niemal natychmiastowe udzielenie kredytu i wypłata pieniędzy – po zaakceptowaniu wniosku kredytowego;
 • szybkie i bezpłatne przeglądanie i porównywanie ofert z ponad 20 banków i instytucji finansowych w Niemczech;
 • możliwość otrzymania kredytu nawet ze złą historią kredytową – tzw. kredyt bez Schufa

Czym jest Smava?

Smava jest bardzo popularnym i zaufanym niemieckim pośrednikiem kredytowym. Firma współpracuje z grupą ponad 20 banków i instytucji finansowych w Niemczech. Dzięki dużej liczbie partnerów Smava jest w stanie zaproponować nam bardzo atrakcyjne warunki finansowania oraz kredyt dopasowany do naszych potrzeb.  W Smava oferowane są konsumenckie kredyty ratalne, kredyty samochodowe i kredyty restrukturyzacyjne. Oferta brokera jest w pełni cyfrowa, oznacza to, że wszystkie procesy związane ze sprawdzaniem wniosku kredytowego i wypłatą kredytu są w pełni zautomatyzowane i co najważniejsze szybkie. Już po kilku minutach Klient może otrzymać informacje zwrotną, czy jego wniosek kredytowy został wstępnie zaakceptowany. W ramach oferty Smava znajdziemy kredyt w wysokości od 500 do 120 000 euro, na okres od 12 do 84 miesięcy. Dokładne warunki pożyczki można ustalić za pomocą kalkulatora pożyczki, który jest dostępny na stronie internetowej Smava.

Wniosek online

Smava Kredyt w Niemczech online. Jak to działa?

Zasady działania porównywarki Smava są bardzo proste. Warto przedstawić je w łatwych krokach, aby zarysować schemat, na jaki powinien przygotować się każdy konsument chętny na wnioskowanie o kredyt w Niemczech.
1. Porównanie ofert kredytowych. Dzięki porównywarce Smava znalezienie taniego kredytu w Niemczech staje się zdecydowanie łatwiejsze. Aby to sprawdzić należy podać w kalkulatorze kredytowym kwotę kredyt jaki nas interesuje oraz okres kredytowania. Po uzupełnieniu tych danych otrzymamy wysokość miesięcznej raty kredytowej. Należy pamiętać, że im dłuższy jest okres kredytowania, tym miesięczna rata kredyt jest niższa. Jednak wraz z długością okresu kredytowania rośnie również wysokość oprocentowania. Dzięki Smava za jednym razem sprawdzimy i porównamy warunki kredytowe z wielu banków w Niemczech. Przetwarzanie wniosku kredytowego może trwać maksymalnie 48 godzin.
2. Otrzymanie oferty kredytowej. Po ustaleniu wysokości kredytu, okresu kredytowania oraz podaniu niezbędnych danych w formularzu kredytowym przedstawione zostaną nam dostępne oferty kredytowe.
3. Zawarcie umowy kredytowej. Jeżeli zdecydujemy się na którąś z przedstawionych ofert kredytowych to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku kredytowego. Dodatkowo należy dostarczyć wymagane dokumenty oraz okazać dowód tożsamości.
4. Weryfikacja tożsamości. Dzięki procedurze Post-Ident możesz potwierdzić swoją tożsamość w wybranym urzędzie pocztowym. Aby to zrobić, potrzebujesz wszystkich dokumentów pożyczki, kuponu pocztowego dołączonego do umowy oraz ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Czek przejmuje odpowiedzialny pracownik poczty. Bank otrzymuje wówczas potwierdzenie. Alternatywną metodą weryfikacji jest Video weryfikacja przy użyciu smartfona lub laptopa. W trakcie video rozmowy z konsultantem zostaniemy poproszeni o okazanie min naszego dowodu tożsamości ze zdjęciem. Gdy wszystkie dane zostaną zweryfikowane otrzymasz SMS-em lub e-mailem numer potwierdzenie. Sprawdzenie dokumentów podczas ubiegania się o pożyczkę może zająć maksymalnie kilka dni roboczych.

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt?

Aby wziąć kredyt w Niemczech, należy spełnić poniższe warunki. O kredyt może wnioskować osoba pełnoletnia z miejscem zamieszkania na terenie Niemiec. Konieczne jest także posiadanie rachunku bankowego w Niemczech i możliwość wykazania regularnego, miesięcznego dochodu. Banki wymagają również odpowiedniej zdolności kredytowej lub zaświadczenia o zameldowaniu i/lub pozwolenia na pracę. Niektóre banki wymagają ponadto zaświadczenia o stałym zatrudnieniu (ok. 2 lat). 

 • ukończone 18 lat lub więcej;
 • posiadanie adresu zamieszkania w Niemczech;
 • rachunek bankowy w Niemieckim banku;
 • stały i udokumentowany dochód min. 601 EUR (1000 EUR dla osób prowadzących działalność na własny rachunek);
 • wystarczająca wiarygodność kredytowa;
 • oferta również dla osób samo zatrudnionych i freelancerów o dobrej zdolności kredytowej;
 • wybrane dokumenty do dostarczenia – w zależności od pożyczkodawcy (wyciąg bankowy, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia, zaświadczenie od dochodach, kopia umowy o pracę)
 • wyciągi z konta z ostatnich czterech tygodni;
 • formularz informacyjny (zawierający informacje dotyczące Ciebie, a także Twojej pracy, pracodawcy i sytuacji finansowej);
 • kopia dowodu osobistego;
 • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich 2–5 miesięcy;

Smava – najważniejsze informacje

 • kwota kredytu od 500 do nawet 120 000 EUR;
 • okres kredytowania 12 – 84 miesięcy;
 • brak kosztów wstępnych i przejrzyste opłaty;
 • standardowa wypłata do 24 godzin od akceptacji;

Smava – opinie i podsumowanie

Wybór najlepszego kredytu w Niemczech nie jest łatwą sprawą. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy porównać oferty kilku banków lub instytucji finansowych. Nie wystarczy tylko porównać oprocentowanie, jakie oferuje bank. Trzeba pamiętać też o pozostałych kosztach, takich jak prowizja za udzielenie kredytu, dodatkowe ubezpieczenie, czy dodatkowa opłata za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Dzięki współpracy z wieloma bankami w Niemczech Smava jest w stanie zaproponować klientom bardzo atrakcyjne warunki kredytowania.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2007 roku Smava zdołała zebrać wiele tysięcy pozytywnych opinii i recenzji klientów. Poniższa lista zawiera krótki przegląd:

 • Trustpilot: 3,9 z 5,0 gwiazdek na podstawie 2500 opinii klientów (styczeń 2024 r.)
 • eKomi: 4,9 na 5 gwiazdek na podstawie 35671 recenzji (styczeń 2024 r.)
 • Recenzje na Google : 4.0 na podstawie 2235 opinii klientów (styczeń 2024 r.)
 • Ochrona danych i ogólne przetwarzanie danych klientów jest wielokrotnie sprawdzane i certyfikowane przez T-V Saarland zgodnie z przepisami prawa.

Smava – dane kontaktowe

Smava GmbH 
Palisadenstrae 90
10243 Berlin

Strona internetowa: https://www.smava.de
E-mail: info-smava.de