Smava to nowoczesna internetowa porównywarka kredytów bankowych i pożyczek osobistych w Niemczech. W Smava oferowane są konsumenckie kredyty ratalne, kredyty samochodowe i kredyty restrukturyzacyjne. Oferta Smava jest w pełni cyfrowa, oznacza to, że wszystkie procesy związane ze sprawdzaniem wniosku kredytowego i wypłatą kredytu są w pełni zautomatyzowane. Już po kilku minutach Klient może otrzymać informacje zwrotną, czy jego wniosek został zaakceptowany. W ramach porównywarki Smava znajdziemy oferty kredytów w wysokości od 500 do 120 000 euro i na okres od 12 do 84 miesięcy. Dokładne warunki pożyczki można ustalić za pomocą kalkulatora pożyczki, który jest dostępny na stronie internetowej Smava.

Smava Kredyt w Niemczech. Dlaczego warto skorzystać?

👍niemal natychmiastowe udzielenie kredytu i wypłata pieniędzy;

👍szybki i bezpłatne przeglądanie i porównywanie ofert z ponad 20 banków w Niemczech;

👍możliwość udzielenia kredyt nawet ze złą historią kredytową – tzw. kredyt bez Schufa;

Smava Kredyt w Niemczech online. Jak to działa?

Zasady działania porównywarki Smava są bardzo proste. Warto przedstawić je w łatwych krokach, aby zarysować schemat, na jaki powinien przygotować się każdy konsument chętny na uzyskanie kredytu lub pożyczki w Niemczech.

1. Porównanie ofert kredytowych. Dzięki porównywarce Smava znalezienie taniego kredytu w Niemczech staje się zdecydowanie łatwiejsze. Aby to sprawdzić należy podać w kalkulatorze kredytowym kwotę kredyt jaki nas interesuje oraz okres kredytowania. Po uzupełnieniu tych danych otrzymamy wysokość miesięcznej raty kredytowej. Należy pamiętać, że im dłuższy jest okres kredytowania, tym miesięczna rata kredyt jest niższa. Jednak wraz z długością okresu kredytowania rośnie również wysokość oprocentowania. Dzięki Smava za jednym razem sprawdzimy i porównamy warunki kredytowe z wielu banków w Niemczech. 

2. Otrzymanie oferty kredytowej. Po ustaleniu wysokości kredytu, okresu kredytowania oraz podaniu niezbędnych danych w formularzu kredytowym przedstawione zostaną nam dostępne oferty kredytowe.

3. Zawarcie umowy kredytowej. Jeżeli zdecydujemy się na którąś z przedstawionych ofert kredytowych to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku kredytowego. Dodatkowo należy dostarczyć wymagane dokumenty oraz okazać dowód tożsamości.

4. Weryfikacja tożsamości. Dzięki procedurze Post-Ident możesz potwierdzić swoją tożsamość w wybranym urzędzie pocztowym. Aby to zrobić, potrzebujesz wszystkich dokumentów pożyczki, kuponu pocztowego dołączonego do umowy oraz ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Czek przejmuje odpowiedzialny pracownik poczty. Bank otrzymuje wówczas potwierdzenie. Alternatywną metodą weryfikacji jest Video weryfikacja przy użyciu smartfona lub laptopa. W trakcie viedorozmowy z konsultantem zostaniemy poproszeni o okazanie min naszego dowodu tożsamości ze zdjęciem. Gdy wszystkie dane zostaną zweryfikowane otrzymasz SMS-em lub e-mailem numer potwierdzenie.

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt?

 • ukończone 18 lat lub więcej;
 • zameldowanie na terenie Niemiec;
 • posiadanie adresu zamieszkania w Niemczech;
 • rachunek bankowy w Niemieckim banku;
 • stały i udokumentowany dochód;
 • wystarczająca wiarygodność kredytowa;
 • oferta również dla osób samo zatrudnionych i freelancerów o dobrej zdolności kredytowej;
 • wybrane dokumenty do dostarczenia – w zależności od pożyczkodawcy (wyciąg bankowy, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia, zaświadczenie od dochodach, kopia umowy o pracę)

Smava. Najważniejsze informacje

 • kwota kredytu od 500 do nawet 120 000 EUR;
 • okres kredytowania 12 – 84 miesięcy;
 • brak kosztów wstępnych i przejrzyste opłaty;
 • standardowa wypłata do 24 godzin od akceptacji;

Porównaj oferty z wielu banków w Niemczech

Smava opinie i podsumowanie

Wybór najlepszego kredytu w Niemczech nie jest łatwą sprawą. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy porównać oferty kilku banków lub instytucji finansowych. Nie wystarczy, tylko porównać oprocentowania, jakie oferuje bank. Trzeba pamiętać też o innych kosztach, takich jak dodatkowe ubezpieczenie kredytu, prowizja czy w końcu konieczność zakładania rachunku w banku, w którym planujemy wziąć kredyt.