Jeśli planujesz kupić samochód w Niemczech i szukasz finansowania, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Pomożemy Ci wybrać najlepszy kredyt na auto w Niemczech. Z nami znajdziesz nie tylko finansowanie dla nowego lub używanego samochodu, ale także dla motocykla lub przyczepy kempingowej.

Kredyt na auto w Niemczech. Jaki wybrać?

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód). Generalnie kredyty samochodowe są korzystniejsze niż standardowe kredyty gotówkowe, ponieważ auto stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Przez to oferta kredytu samochodowego może być dla nas korzystniejsza a końcowe koszty niższe. Do najpopularniejszych instytucji finansowych w Niemczech udzielających finansowania na zakup samochodu (zarówno klasyczny kredyt gotówkowy jak i kredyt samochodowy) są min.: 

Kredyt w Niemczech – wymagania

  • ukończone 18 lat lub więcej;
  • posiadanie adresu zamieszkania/zameldowania w Niemczech;
  • możliwość elektronicznego przesłania dokumentów (np. zdjęcia przez telefon);
  • rachunek bankowy w Niemczech, konieczny do wypłaty pożyczki;
  • stały i udokumentowany dochód;
  • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;

Kredyt na samochód Maxda

Podobnie jak w Polsce, kredyt w Niemczech można uzyskać po spełnieniu odpowiednich wymagań narzuconych przez banki i instytucje finansowe. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana i nie ma potrzeby osobiście stawiać się do banku, aby móc złożyć wniosek kredytowy. Większość banków, brokerów finansowych oraz instytucji pożyczkowych w Niemczech umożliwia złożenie wniosku przez internet.

Maxda jest jednym z największych dostawców usług finansowych w Niemczech. Maxda udziela kredytów i pożyczek na kwoty od 1 500 EUR do nawet 250 000 EUR. W ofercie dostępny jest kredyt gotówkowy (gotówkę możemy później wykorzystać na zakup auta) jak również klasyczny kredyt na samochód. Aby ubiegać się o kredyt w Maxda należy być pełnoletnim i zarabiać co najmniej 850 EUR miesięcznie. W ofercie Maxda dostępny jest także kredyt bez Schufa na maksymalną kwotę 7 500 EUR.

Porównywarka kredytów samochodowych w Niemczech

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić i przeanalizować oferty kredytów samochodowych w Niemczech to skorzystaj z poniższej porównywarki. Wybierz kwotę kredytu oraz okres na spłatę. Przeanalizuj otrzymane zestawienie, oblicz swoją zdolność kredytową i złóż wniosek o kredyt na auto w Niemczech.