Konto we Francji

Konto we Francji bez meldunku ◼️ Porównaj oferty ◼️ Złóż wniosek online

Sprawdź jak otworzyć konto bankowe we Francji. Z poniższego artykułu dowiesz się jak założyć francuskie konto bankowe i na jakie formalności trzeba zwrócić uwagę? Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste, dopasowane do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto założyć konto bankowe we Francji?

Założenie konta we francuskim banku to jedna z pierwszych kwestii do załatwienia, po tym jak przeprowadzisz się lub rozpoczniesz pracę we Francji. W przypadku standardowych banków będzie wymagana wizyta w oddziale banku. Jeżeli będziemy chcieli założyć konto internetowe, to wystarczy tylko wniosek online. We Francji działa kilka dużych banków, które także są nam dobrze znane z Polski m.in. BNP Paribas, Crédit Agricole.

Kto może otworzyć konto we Francji?

Aby otworzyć konto bankowe we Francji nie trzeba być obywatelem francuskim, ani posiadać zameldowania na terenie Francji. Rachunek osobisty może założyć każda pełnoletnia osoba, która wylegitymuje się dowodem tożsamości i przedstawi dokument potwierdzający jej miejsce zamieszkania na terenie Francji. To są główne dokumenty wymagane praktycznie w każdym francuskim banku.

Jak otworzyć konto bankowe we Francji

Aby otworzyć konto w stacjonarnym banku francuskim będziemy musieli to zrobić osobiście – w placówce banku. Dokumenty, które należy przygotować i zabrać ze sobą na pierwszą wizytę to: dowód osobisty, potwierdzenie miejsca zamieszkania (umowa najmu, opłaty za media) oraz zaświadczeniu o zatrudnieniu. We Francji nie ma obowiązku meldunkowego zatem ważne jest, aby posiadać ze sobą wymagane dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania (nie starsze niż 3 miesiące). W pierwszej kolejności umawiamy się w banku na tzw. RDV, podczas którego otrzymamy listę dokumentów wymaganych do otwarcia konta. W przypadku, gdy na początku naszej przygody z Francją pomieszkujemy u kogoś znajomego to do otwarcia konta będzie potrzebne oświadczenie naszego znajomego, który zaświadcza, że mieszkamy u niego za darmo.

Internetowe konto bankowe we Francji.

Konto Bunq

  • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online sprawdź jak otworzyć konto Bunq
  • aby założyć konto, należy posiadać miejsce zamieszkania na terenie Francji
  • konta prowadzone jest walucie w euro i posiadają francuski numer (IBAN NL)
  • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay
  • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone
  • możliwość założenia bez konieczności zameldowania we Francji
  • dostępny aż w 6 wersjach językowych

Otwórz konto online

Konto bankowe Bunq szczegóły oferty