Konto Vivid

Konto Vivid ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

? WAŻNE: Vivid Money w ostatnim czasie zablokował możliwość zakładania konto przez obywateli Polski. Na ten moment nie ma możliwości założenia konta jeżeli posiadamy rezydencje PL i/lub posługujemy się polskimi dokumentami (paszport, dowód osobisty) i/lub podajemy we wniosku nr telefonu zarejestrowany w Polsce.

Aktualizacja 08/2022

? Wybierz alternatywę dla konta Vivid ==> Załóż Konto N26

Konto Vivid to popularna usługa bankowości internetowej z siedzibą w Berlinie, która oferuje rachunek bankowy w walucie euro we współpracy z niemieckim SolarisBank-iem oraz operatorem kart płatniczych Visa. Konto Vivid ze względu na fakt, że można je otworzyć błyskawicznie przez Internet jest bardzo popularne wśród Polaków pracujących i przebywających w Niemczech. Poniżej szczegółowa recenzja oraz instrukcja jak założyć konto Vivid przez Internet.

Czym jest Vivid?

Vivid to niemiecki internetowy bank działający w oparciu o niemiecką licencję bankową. Konto Vivid prowadzone jest w walucie euro, a pieniądze gromadzone na rachunku są objęte gwarancjami niemieckiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro. Z konta Vivid możemy korzystać zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej – zarówno na Android jak iPhone.

Dlaczego warto wybrać konto Vivid?

 • konto walutowe w EUR ?? z niemieckim ?? numerem IBAN
 • możliwość założenia konta bez konieczności ? meldunku na terenie ?? Niemiec (wystarczy sam adres zamieszkania) ?
 • szybkie i sprawne otwarcie konta – cały proces odbywa się online ?
 • darmowe konto w wersji Vivid Standard ?
 • darmowa metalowa karta debetowa z możliwością dodania zarówno do Google Pay jak i Apple Pay ?
 • karta debetowa = karta wielowalutowa, która sama rozpoznaje walutę transakcji i pobiera pieniądze z odpowiedniego subkonta
 • dostęp do bankowości zarówno z telefonu ? jak z komputera?
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna w języku polskim ?? ?
 • 3 darmowe wypłaty w walucie euro miesięcznie ze wszystkich bankomatów w strefie euro (dotyczy wersji konta Standard) ?
 • przelewy w walucie euro (SEPA) bez prowizji ?
 • bezpłatne wypłaty gotówki na całym świecie do kwoty 200 euro miesięcznie (w wersji Standard) lub do kwoty 1 000 euro (dotyczy wersji Prime) ?
 • bardzo rozbudowania usługa cashbacku ?

Rodzaje kont Vivid

Vivid oferuje 2 plany taryfowe:  jeden bezpłatny (Vivid Standard) oraz jeden plan płatny dla bardziej wymagających Klientów (Vivid Prime). Konto Vivid Prime można testować przez 3 miesiące całkowicie za darmo. Po upływie tego okresu opłata za użytkowanie konta wynosi 9,90 euro miesięcznie.

Vivid Standard

 • w tym planie użytkujemy konto całkowicie bezpłatnie;
 • darmowa wirtualna karta debetowa Visa;
 • w tym planie mamy 3 bezprowizyjne wypłaty gotówki w strefie euro. Czwarta i każda kolejna wypłata kosztuje nas 2 euro;
 • opłata 1,7% za wypłatę z bankomatu poza strefą Euro np. w Polsce;
 • w tym planie dostępna przeźroczysta karta debetowa MasterCard;
 • dostępne są bezpłatne transfery płatnicze w ramach SEPA;
 • do 20 euro cashbacku miesięcznie;
 • możliwość otwarcia do 15 darmowych subkont z oddzielnym IBAN;

Vivid Prime

 • pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta całkowicie za darmo;
 • po pierwszych 3 miesiącach koszt prowadzenia konta wynosi 9,90 euro;
 • darmowa wypłata do 1000 euro z dowolnego bankomatu na całym świecie.;
 • bezpłatna pierwsza wirtualna karta do bezpiecznych zakupów online;
 • możliwość otwarcia do 15 darmowych subkont z oddzielnym IBAN;

Szczegółowe zestawienie informacji na temat poszczególnego planu taryfowego znajduje się tutaj.

Jak założyć konto Vivid? Instrukcja krok po kroku

Konto Vivid możemy założyć w kilka minut przez Internet. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Open Your Free Account”. Na ten moment strona banku dostępna jest w języku niemieckim oraz angielskim (do wyboru w górnym menu strony), ale do przejścia całego procesu wnioskowania wystarczą nam tak na prawdę podstawy jednego z tych języków. Instrukcja „jak otworzyć konto Vivid” została przedstawiona szczegółowo poniżej.

1. W pierwszym kroku proszeni jesteśmy o podanie numeru telefonu lub adresu mailowego na który zostanie wysłane zaproszenie do poprania aplikacji banku.

2. Po uruchomieniu pobranej aplikacji podajemy nasze podstawowe informacje (imię i nazwisko, kraj zamieszkania, obywatelstwo, datę urodzenia, rezydencja podatkowa).

3. W kolejnym krok udostępniamy i potwierdzamy naszą lokalizację. Deklarujemy także adres na który ma zostać wysłana karta debetowa. Karta zostanie do nas wysłana bezpłatnie.

4. Następnie podajemy nasz adres e-mail na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

5. W kolejnym etapie konieczne będzie udostępnienie dokumentu tożsamości. Do wyboru mamy paszport lub dowód osobisty.

6. Następne konieczne jest wykonanie zdjęcia wybranemu dokumentowi (z przodu i z tyłu) oraz uzupełnienie danych dokumentu. 

7. Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie swojego numeru telefonu. Na numer telefonu zostanie wysłany 6 cyfrowy kod, który należy podać w odpowiednim momencie. 

8. Następnie udostępnione zdjęcia naszego dokumentu tożsamości zostanie odpowiednio zweryfikowane.

9. W następnym kroku dokonujemy wyboru rodzaju karty debetowej. Możemy wybrać wirtualną kartę lub kartę metalową.

10. Dalej konieczne jest ustawienie swojego hasła dostępowego. Pozostaje już tylko kolejna weryfikacja smsem w aplikacji, ustalenie swojego hasła, ustalenie 4-cyfrowego kodu do logowania i/lub włączenie logowania odciskiem. Koniec! Twoje konto na Vivid Money jest gotowe.

11. Po zalogowaniu do aplikacji widzimy nasz indywidualny numer konta w w walucie EUR banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta w formacie IBAN zaczyna się od DE.

Nasze konto jest już aktywne:-) Od tego moment możemy już zacząć użytkować konto. Możemy korzystać zarówno z wirtualnej karty debetowej jak i fizycznej karty debetowej. W naszym przypadku karta fizyczna została dostarczona w ciągu kilku dni!

Użytkowanie konta Vivid

Z rachunku Vivid korzystamy za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej na telefony Apple oraz Android (do pobrania odpowiednio w App Store i Google Play). Serwis transakcyjny prowadzony jest w języku angielskim lub niemieckim. Vivid nie posiada żadnych stacjonarnych placówek bankowych – obsługa Klienta realizowana jest całkowicie zdalnie – przez Internet. Konto Vivid prowadzone jest w walucie euro oraz posiada niemiecki numer IBAN. Dane naszej karty debetowej (numer karty, datę ważności, kod CVV) znajdziemy w zakładce Main pocket -> Połączone karty. Do wykonywania płatności możemy użyć karty fizycznej lub kartę wirtualną. Kartę Vivid Money możemy łatwo dodać do Apple Pay lub Google Pay i płacić stacjonarnie/internetowo.

Jak zamknąć konto bankowe Vivid?

Zamknięcie konta bankowego Vivid możliwe jest z poziomu aplikacji mobilnej. Aby to zrobić należy wejść w kafelek „Main”, następnie wchodzimy w ustawienia (trybik w prawym górnym rogu) i na dale zobaczymy opcję „Usuń kieszeń”. Możemy także spróbować połączyć się na czacie z konsultantem oraz podać swoje dane osobowe, numer konta oraz dzień, w którym rachunek ma zostać zamknięty. 

Konto Vivid. Najczęściej zadawane pytania

Czy konto Vivid jest bezpieczne?
Użytkowanie konta Vivid jest zdecydowanie bezpieczne. Konto jest autoryzowane przez Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin) i wspierane przez niemiecki bank Solarisbank AG. Pieniądze gromadzone na rachunku sobjęte są gwarancjami niemieckiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Czy konto bankowe Vivid może być darmowe?
Zdecydowanie tak! Jeżeli wybierzemy plan podstawowy Vivid Standard to nasze konto będzie prowadzone całkowicie bezpłatnie.

Czy konto Vivid dostępne jest w języku polskim?
Tak! Obsługa konta Vivid w aplikacji jest dostępna w języku polskim. Oprócz tego dostępne są także języki:  angielski niemiecki, francuski, hiszpański.

Konto Vivid. Opinie i nasza recenzja

Vivid to wywodzący się z Niemiec bank mobilny ściśle współpracujący z Solaris Bankiem oraz operatorem kart płatniczych Visa. Instytucja ta działa na wielu rynkach Unii Europejskiej a od niedawna także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji – weryfikacja tożsamości klienta odbywa się za pośrednictwem wideoweryfikacji.