Konto bankowe w Belgii

Konto bankowe w Belgii ◼️ Sprawdź i porównaj oferty ◼️ Złóż wniosek online

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Belgii, to aby otrzymywać wynagrodzenie i dokonywać transakcji finansowych potrzebne będzie Ci konto bankowe w Belgii.

Konto bankowe w Belgii. Najlepsze propozycje

 • jedno najpopularniejszych kont mobilnych w całej Europie
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania w Belgii
 • jeden z nielicznych holenderskich banków, które pozwalają na otwarcie konta bez numeru BSN (holenderski numer identyfikacyjny)
 • możliwość założenia konta na ?? polski adres zamieszkania
 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online
 • darmowa fizyczna karta debetowa oraz karta wirtualna
 • darmowe konto w wersji Revolut Standard
 • możliwość dodania karty do Google Pay/Apple Pay
 • dostęp do bankowości zarówno z telefonu ? jak z komputera
 • aplikacja bankowa dostępna w polskiej wersji językowej
 • bardzo popularne konto (ok. 1,5 mln klientów w Polsce!) dla osób pracujących za granicą i/lub często podróżujących
 • przewalutowania po kursach międzybankowych
 • karta debetowa = karta wielowalutowa, która sama rozpoznaje walutę transakcji i pobiera pieniądze z odpowiedniego subkonta
 • środki zgromadzone na rachunku Revolut objęte są gwarancją litewskiego funduszu bankowego do kwoty 100 000 €

Otwórz konto online

Instrukcja jak otworzyć konto Revolut online

Jak założyć konto bankowe w Belgii?

Zakładanie konta w belgijskim banku jest podobnie jak w Polsce proste i intuicyjne. Wniosek o rachunek bankowy możesz złożyć tradycyjnie w oddziale banku, ale także bez wychodzenia z domu – składając wniosek przez Internet. W przypadku chęci otwarcia rachunku w banku tradycyjnym potrzebne nam będą następujące dokumenty: ważny dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport). W przypadku złożenia wniosku przez Internet należy pamiętać, że będziemy musieli potwierdzić także swoją tożsamość (za pomocą videoweryfikacji z konsultantem banku lub przesyłając zdjęcia wymaganych dokumentów).

Rachunek bankowy w Belgii? Porównaj zanim wybierzesz!

Emigranci rozpoczynający nowe życie w Belgii będą musieli otworzyć belgijskie konto bankowe, aby otrzymywać pensje, wynająć mieszkanie lub po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem konta bankowego w Belgii musisz wybrać bank, który odpowiada Twoim potrzebom lub zasadom. Należy również wziąć pod uwagę, że większość banków pobiera opłatę roczną za posiadanie konta. Konto bankowe w Belgii możemy założyć w mobilnym banku lub w jednym z tradycyjnych banków w Belgii.

Mobilne konto bankowe w Belgii

Platformy bankowości cyfrowej są coraz bardziej popularne także w Belgii, ponieważ pozwalają swoim Klientom otworzyć konto bez konieczności odwiedzania oddziału. Konta mobilne są najłatwiejsze do otwarcia i takie konto może być dla nas przydatne w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z Belgią. Konto Revolut oferuje bardzo dobre mobilne konto wielowalutowe. Banki mobilne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia, i oferują wiele funkcji opartych na aplikacjach mobilnych. Konto w banku mobilnym możemy założyć bez konieczności zameldowania na terenie Belgii oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym potrzebne będą nam następujące dokumenty: (ważny paszport lub dowód osobisty oraz polski lub holenderski numer telefonu).

Rachunek bankowy w Belgii

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze i najtańsze konto osobiste w Belgii? Pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste w Belgii, dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są także konta całkowicie bez opłat oraz konta bankowe bez konieczności meldunku. Odpowiednie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi oraz wypłaty z bankomatów. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć internetowe konto bankowe, które nie posiada placówki. Wybierając konto osobiste w Belgii warto porównać kilka ofert banków i dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Aby otworzyć konto bankowe w Belgii w banku tradycyjnym potrzebne będą nam następujące dokumenty. Nie każdy bank będzie wymagał każdego z tych dokumentów, jednak wart mieć je przygotowane w razie potrzeby.

 • ważny paszport lub dowód osobisty;
 • potwierdzenie stałego miejsca miejsca zamieszkania na terenie Belgii (np. umowa najmu mieszkania);
 • belgijski numer telefonu;

Konto bankowe w Belgii bez meldunku

Brak meldunku na terenie Belgii nie wyklucza nas z możliwości otwarcia konta bankowego w belgijskim banku. Konto bankowe w Belgii bez meldunku możemy otworzyć bez zbędnych formalności min. w takich bankach jak: Revolut.

Darmowe konto bankowe w Belgii

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycją darmowych kont bankowych w Belgii. Konto Revolut posiada w swoim planach taryfowych Plan Standard, który jest całkowicie darmowy. Wydanie i użytkowanie karty debetowej też jest całkowicie bezpłatne.