Jak otworzyć konto Vivid

Jak otworzyć Konto Vivid ? Zakładanie konta Vivid krok po kroku

Jeżeli potrzebujesz konta w walucie euro, to konto Vivid to bardzo dobra propozycja w szczególności dla osób zarabiających w tej walucie. Sprawdź poniższą instrukcję krok po kroku i sprawdź jak otworzyć konto Vivid. Założenie konta Vivd jest bardzo proste i intuicyjne. Cały proces obywa się całkowicie online bez wychodzenia z domu. Nie ma także konieczności, aby być zameldowanym na terenie Niemiec. Konto Vivid możemy także założyć przebywając obecnie w innym kraju np. w Polsce czy Holandii. Aby otworzyć konto, potrzebujesz adresu pocztowego w jednym z krajów, w których działa Vivid.

  • darmowe konto w wersji Vivid Standard ?
  • darmowa metalowa karta debetowa z możliwością dodania zarówno do Google Pay jak i Apple Pay ?
  • karta debetowa = karta wielowalutowa, która sama rozpoznaje walutę transakcji i pobiera pieniądze z odpowiedniego subkonta
  • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone ?
  • 3 darmowe wypłaty w walucie euro miesięcznie ze wszystkich bankomatów w strefie euro (dotyczy wersji konta Standard) ?
  • przelewy w walucie euro (SEPA) bez prowizji ?
  • bezpłatne wypłaty gotówki na całym świecie do kwoty 200 euro miesięcznie (w wersji Standard) lub do kwoty 1 000 euro (w wersji Prime)
  • możliwość założenia rachunku bez konieczności zameldowania w Niemczech ??
  • bardzo rozbudowania usługa cashbacku

Jak otworzyć konto Vivid? Instrukcja krok po kroku

Konto Vivid możemy założyć w kilka minut przez Internet. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej banku, używając przycisku „Open Your Free Account”. Na ten moment strona banku dostępna jest w języku niemieckim oraz angielskim (do wyboru w górnym menu strony), ale do przejścia całego procesu wnioskowania wystarczą nam tak na prawdę podstawy jednego z tych języków. Instrukcja „jak otworzyć konto Vivid” została przedstawiona szczegółowo poniżej. Podczas uzupełniania poszczególnych pól należy używać polskich znaków.

1. W pierwszym kroku proszeni jesteśmy o podanie numeru telefonu lub adresu mailowego na który zostanie wysłane zaproszenie do poprania aplikacji banku.

2. Po uruchomieniu pobranej aplikacji podajemy nasze podstawowe informacje (imię i nazwisko, kraj zamieszkania, obywatelstwo, datę urodzenia, rezydencja podatkowa).

3. W kolejnym krok udostępniamy i potwierdzamy naszą lokalizację. Deklarujemy także adres na który ma zostać wysłana karta debetowa. Karta zostanie do nas wysłana bezpłatnie.

4. Następnie podajemy nasz adres e-mail na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

5. W kolejnym etapie konieczne będzie udostępnienie dokumentu tożsamości. Do wyboru mamy paszport lub dowód osobisty.

6. Następne konieczne jest wykonanie zdjęcia wybranemu dokumentowi (z przodu i z tyłu) oraz uzupełnienie danych dokumentu. 

7. Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie swojego numeru telefonu. Na numer telefonu zostanie wysłany 6 cyfrowy kod, który należy podać w odpowiednim momencie. 

8. Następnie udostępnione zdjęcia naszego dokumentu tożsamości zostanie odpowiednio zweryfikowane.

9. W następnym kroku dokonujemy wyboru rodzaju karty debetowej. Możemy wybrać wirtualną kartę lub kartę metalową.

10. Dalej konieczne jest ustawienie swojego hasła dostępowego. Pozostaje już tylko kolejna weryfikacja smsem w aplikacji, ustalenie swojego hasła, ustalenie 4-cyfrowego kodu do logowania i/lub włączenie logowania odciskiem. Koniec! Twoje konto na Vivid Money jest gotowe.

11. Po zalogowaniu do aplikacji widzimy nasz indywidualny numer konta w w walucie EUR banku wraz z międzynarodowym numerem konta IBAN i kodem SWIFT (BIC). Numer konta w formacie IBAN zaczyna się od DE.

Nasze konto jest już aktywne:-) Od tego moment możemy już zacząć użytkować konto. Możemy korzystać zarówno z wirtualnej karty debetowej jak i fizycznej karty debetowej. W naszym przypadku karta fizyczna została dostarczona w ciągu kilku dni!

Konto Vivid Podsumowanie

Vivid to wywodzący się z Niemiec bank mobilny ściśle współpracujący z Solaris Bankiem oraz operatorem kart płatniczych Visa. Instytucja ta działa na wielu rynkach Unii Europejskiej a od niedawna także w Polsce. Umożliwia założenie rachunku bezpośrednio w aplikacji – weryfikacja tożsamości klienta odbywa się za pośrednictwem wideoweryfikacji.