Konto firmowe Penta ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto firmowe Penta oferuje przedsiębiorcom nowoczesną bankowość biznesową za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Penta Business nie pobiera miesięcznych opłat za zarządzanie kontem. Konto podstawowe zawiera 20 bezpłatnych transakcji wychodzących miesięcznie (każda kolejna kosztuje dodatkowo kosztuje 20 centów) oraz biznesową kartę debetową MasterCard. Penta oferuje również konto premium, które oferuje szeroki zakres dodatkowych opcji. Rachunki Penta są zarządzane przez solarisBank AG, który posiada pełną licencję bankową w Niemczech i dlatego podlega BaFin. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych niemieckich instytucji kredytowych, wszystkie rachunki są zabezpieczone przez Europejski Fundusz Ochrony Depozytów w przypadku bankructwa do kwoty 100 000 EUR.

konto firmowe penta

Dlaczego warto wybrać konto firmowe Penta?

  • nowoczesna bankowość biznesowa ze sprawdzonym bezpieczeństwem i niemieckim IBAN;
  • darmowa karta debetowa Business Mastercard dla każdego klienta;
  • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay;
  • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone;
  • szybka i wysokiej jakości obsługę klienta w języku niemieckim i angielskim;
  • bardzo popularne konto firmowe w Niemczech;

Otwórz konto online

Jak założyć konto firmowe Penta?

Konto firmowe Penta zakładamy bez wychodzenia z domu – przez internet. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej. Na ten moment strona banku dostępna jest w języku niemieckim, angielskim oraz włoskim (do wyboru w prawym, górnym rogu), ale do przejścia całego procesu wnioskowania wystarczą nam tak na prawdę podstawy jednego z tych języków. Cały proces wnioskowania jest bardzo prosty i intuicyjny i zajmuje tylko maksymalnie ok. 15 minut. W trakcie wnioskowania należy podać najważniejsze dane naszej firmy oraz przeprowadzić kilkuminutową video-weryfikację. W tym celu należy pobrać aplikację IDnow na swój telefon komórkowy lub postępuj zgodnie z instrukcjami w przeglądarce. Po trzyminutowym czacie identyfikacyjnym z ekspertem IDnow w języku niemieckim lub angielskim, okazaniu dowodu osobistego/paszportu i potwierdzeniu numeru telefonu komórkowego, to już koniec.

Otwórz konto online

Dla kogo konto firmowe Penta?

Konto biznesowe Penta jest odpowiednie dla firm rozpoczynających działalność, startupów, freelancerów, jednoosobowych przedsiębiorców i korporacji. Konto firmowe Penta jest dostępne dla wielu form prawnych, takich jak UG, GmbH, AG, GbR, OHG, PartG, KG, e.K., eG i Einzelunternehmer (wyłączny właściciel). Dodatkowo z oferty mogą skorzystać firmy z formą prawną GmbH i UG. Konto Penta można także optymalnie dostosować poprzez zintegrowane zarządzanie wydatkami i zautomatyzowaną księgowość. Obsługa klienta jest dostępna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00 przez e-mail lub telefon.

Ile kosztuje konto firmowe Penta?

  • 9 EUR/mc w przypadku planu „Starter”;
  • 19 EUR/mc w przypadku planu „Komfort”;
  • 19 EUR/mc w przypadku planu „Enterprise”;
  • Możliwość darmowego przetestowania konta – dotyczy każdego planu powyżej;

Jaka alternatywa dla konta Penta?

Ciekawą alternatywą dla konta Penta jest biznesowa wersja kont internetowych Kontist lub Fyrst, które przeznaczone jest dla osób samozatrudnionych prowadzących działalność gospodarczą oraz freelancerów.