Jeśli planujesz kupić mieszkanie lub dom w Niemczech i szukasz finansowania, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Pomożemy Ci wybrać najlepszy kredyt hipoteczny Niemczech.

Kredyt hipoteczny w Niemczech. Jaki wybrać?

W przypadku chęci zakup samochodu na kredyt możemy skorzystać z klasycznego kredytu gotówkowego lub kredytu z zabezpieczeniem tzw. samochodowego. Kredyt gotówkowy, jest kredytem bez zabezpieczenia i uzyskamy na podstawie naszych dochodów oraz naszej historii kredytowej. Z kolei kredyt samochodowy jest rodzajem kredytu z zabezpieczaniem (jest nim zakupiony samochód). Generalnie kredyty samochodowe są korzystniejsze niż standardowe kredyty gotówkowe, ponieważ auto stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Przez to oferta kredytu samochodowego może być dla nas korzystniejsza a końcowe koszty niższe. Do najpopularniejszych instytucji finansowych w Niemczech udzielających finansowania na zakup samochodu (zarówno klasyczny kredyt gotówkowy jak i kredyt samochodowy) są min.: 

Kredyt hipoteczny w Niemczech – wymagania

  • ukończone 18 lat lub więcej;
  • posiadanie adresu zamieszkania/zameldowania w Niemczech;
  • możliwość elektronicznego przesłania dokumentów (np. zdjęcia przez telefon);
  • rachunek bankowy w Niemczech, konieczny do wypłaty pożyczki;
  • stały i udokumentowany dochód;
  • praca na podstawie umowy o pracę (stałe zatrudnienie), wykonywanie wolnego zawodu lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej;

Porównywarka kredytów hipotecznych w Niemczech

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić i przeanalizować oferty kredytów hipotecznych w Niemczech to skorzystaj z poniższej porównywarki. Wybierz kwotę kredytu oraz okres na spłatę. Przeanalizuj otrzymane zestawienie, oblicz swoją zdolność kredytową i złóż wniosek o kredyt hipoteczny w Niemczech.