Konto studenckie w Niemczech ◼️ Porównaj oferty ◼️ Otwórz konto online

Konto studenckie w Niemczech dla osób od w wieku 18-26 lat. Do jakiego banku powinien zwrócić się student, który potrzebuje otworzyć konto? Sprawdź, gdzie założysz niemieckie konto studenckie bez opłat.

  Dlaczego warto założyć konto studenckie w Niemczech?

  Konta studenckie w Niemczech to oferta banków skierowana do osób studiujących między 18 a 26 rokiem życia. Rachunki bankowe tego typu są z reguły znacznie tańsze lub całkowicie darmowe w odróżnieniu do typowych kont osobistych. Jeżeli studiujesz w Niemczech, to do dokonywania standardowych transakcji finansowych potrzebny Ci będzie rachunek bankowy. Zanim założysz konto studenckie w Niemczech powinieneś zapoznać się szczegółowo z dostępnymi ofertami. Przede wszystkim musisz zwrócić  uwagę na koszt prowadzenia konta oraz wysokość opłaty za kartę debetową. Warto także sprawdzić jak wygląda kwestia wypłat gotówki z bankomatów oraz koszt przelewów międzynarodowych. 

  Najlepsze studenckie rachunki bankowe w Niemczech

  Konto Commerzbank

  • pełny proces zakładania konta online – ?sprawdź jak otworzyć konto Commerzbank
  • 0 € za prowadzenie konta dla osób w wieku od 7 do 27 lat;
  • darmowa karta debetowa Girocard;
  • 0 € za wypłaty w bankomatach Commerzbanku i Cash Group;
  • darmowe wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach Commerzbanku;
  • karta kredytowa Young Visa pod warunkiem regularnych wpływów na konto w wysokości min. 300 €/mc

  Otwórz konto online

  Jak założyć studenckie konto bankowe w Niemczech?

  Zakładanie konta bankowego w Niemczech podobnie jak w Polsce jest proste i intuicyjne. Tradycyjnie mamy dwie możliwości: wizyta w banku lub założenie konta online. Coraz więcej niemieckich banków oferuje możliwość otworzenia konta przez Internet. Wniosek o konto internetowe w Niemczech można złożyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Należy jednak pamiętać, że po wypełnieniu wniosku będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje kilka możliwości weryfikacji:

  • potwierdzenie tożsamości podczas video rozmowy tzw. VideoIdent czyli weryfikacja online przy użyciu kamery internetowej. Aby skorzystać z tej opcji, potrzebujemy jedynie smartfon lub laptop z kamerką oraz dostępem do Internetu. Pracownik banku robi nam zdjęcie i skanuje nasz dowód tożsamości za pomocą wideoczatu. Potwierdzenie tożsamości w ten sposób jest niemal natychmiastowe.
  • potwierdzenie tożsamości za pomocą E-ident czyli internetowa weryfikacja tożsamości, której dokonujemy przez aplikację mobilną robiąc zdjęcia dokumentu tożsamości (z obus stron) oraz robiąc sobie selfie.
  • potwierdzenie tożsamości na poczcie tzw. PostIdent – udanie się do placówki pocztowej. Aby zweryfikować swoją tożsamość w w tem sposób, będziesz musiał pobrać formularz ze strony banku i pokazać go na poczcie wraz z paszportem. Następnie podpisane dokumenty są wysyłane do banku. Aktywacja konta po takiej weryfikacji trwa do 2 tygodni. 

  Dokumenty potrzebne do otwarcia konta w Niemczech

  Aby otworzyć konto bankowe w Niemczech potrzebne nam będą następujące dokumenty:

  • ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty);
  • adres zamieszkania na terenie Niemiec (konieczne w przypadku braku zameldowania);

  Jak wybrać najlepsze konto studenckie w Niemczech?

  Aby wybrać najodpowiedniejszy dla nas niemiecki rachunek studencki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów takich jak: 

  • opłata za otwarcie konta – koniecznie sprawdźmy czy za otwarcie konta pobierana jest jakaś jednorazowa opłata;
  • opłaty za prowadzenie rachunku bankowe w Niemczech – czy bank pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za prowadzenie konta bankowego?
  • miesięczna opłata za kartę – sprawdź opłaty i prowizje za wydanie karty oraz jej użytkowanie np. ewentualne dodatkowe ubezpieczenia;
  • koszt wypłaty gotówki z bankomatu – wiele banków oferuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich lub wybranych bankomatów w Niemczech, niektóre także za granicą;
  • dostęp do placówek bankowych i bankomatów w okolicy miejsca zamieszkania;
  • możliwość założenia konta przez Internet – większość banków w Niemczech udostępnia wygodny i bezpieczny sposób założenia konta bez wychodzenia z domu;
  • dodatkowe usługi w ramach bankowości internetowej np. przelewy międzynarodowe, usługi maklerskie;

  Jakie konto studenckie w Niemczech? Porównaj zanim wybierzesz!

  Młodzi Polacy studiujący w Niemczech potrzebują otworzyć niemieckie konto bankowe, aby otrzymywać stypendium, wynająć mieszkanie czy po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem takiego konta powinieneś wybrać bank, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Studenckie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania czy uczelni od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć konto bankowe przez Internet. Sprawdź poniższe zestawienie i wybierz dla siebie najlepsze konto studenckie w Niemczech.