Konto firmowe Kontist ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto firmowe Kontist oferuje samozatrudnionym nowoczesną bankowość biznesową za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Konto firmowe Kontist jest zarządzane przez Solaris Bank, który posiada pełną licencję bankową w Niemczech i dlatego podlega BaFin. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych niemieckich instytucji kredytowych, wszystkie rachunki są zabezpieczone przez Europejski Fundusz Ochrony Depozytów w przypadku bankructwa do kwoty 100 000 EUR.

Dlaczego warto wybrać konto firmowe Kontist?

 • nowoczesna bankowość biznesowa ze sprawdzonym bezpieczeństwem i niemieckim numerem IBAN;
 • darmowa wirtualna karta debetowa Visa dla każdego klienta (karta fizyczna dostępna w planach Kontist Premium i Duo ;
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay;
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone;
 • bardzo popularne konto firmowe w Niemczech;
 • bezpłatne konto firmowe w wersji Kontist Free;
 • idealny dla firm jednoosobowych i freelancerów;
 • pod parasolem Solaris Bank;
 • ciekawe dodatkowe funkcje dla księgowości;

Otwórz konto online

Jak założyć konto firmowe Kontist?

Konto firmowe Kontist zakładamy wygodnie przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek  wypełniamy na stronie internetowej. Na ten moment strona banku dostępna jest w języku niemieckim.

 1. Wypełnij formularz na stronie głównej Kontist. Wymagane są dane osobowe, a także dane dotyczące samozatrudnienia lub firmy. System poprowadzi Cię przez proces, który zajmuje kilka minut.
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uwierzytelnić się w Videoident w godzinach od 7:00 do 22:00. Przygotuj swój dowód tożsamości. Alternatywnie możesz legitymizować się w urzędzie pocztowym za pomocą kuponu Postident. Jednak należy pamiętać, że otwarcie konta drogą pocztową trwa dłużej.
 3. Jak tylko Kontist sprawdzi Twoje dane, otrzymasz IBAN i dane Twojego konta. Twoje konto firmowe jest gotowe do użycia od zaraz.

Otwórz konto online

Dla kogo konto firmowe Kontist?

Konto firmowe Fyrst jest odpowiednie dla firm rozpoczynających działalność, startupów, freelancerów, jednoosobowych przedsiębiorców i korporacji. Konto firmowe Fyrst jest dostępne dla wielu form prawnych, takich jak eK, UG, GmbH, GbR, AG, GmbH & Co. KG, OHG, KG. Konto Fyrst posiada dodatkowo bardzo przydatne funkcje dla księgowości.

Ile kosztuje konto firmowe Kontist?

Masz do wyboru plany taryfowe konta firmowego. Model Free jest darmowy, co oznacza brak opłat za prowadzenie rachunku. Dotyczy to jednak tylko freelancerów i samozatrudnionych. Jeśli chcesz korzystać z Kontist Premium lub Kontist Duo musisz odpowiednio zapłacić 9 i 12 euro miesięcznie.

Jaka alternatywa dla konta Kontist?

Ciekawą alternatywą dla konta Kontist jest konto firmowe Penta, które przeznaczone jest dla osób samozatrudnionych prowadzących działalność gospodarczą oraz freelancerów. Penta oferuje bardzo dobre niemieckie konto firmowe już od 9 EUR/mc za prowadzenie wraz z bezpłatną kartą debetową Mastercard.