Konto bankowe dla opiekunki w Niemczech

Konto bankowe dla opiekunki w Niemczech ◼️ Sprawdź szczegóły ◼️ Złóż wniosek online

Konto bankowe dla opiekunki w Niemczech. Do jakiego banku powinna zwrócić się osoba planującą pracę w roli opiekunki w Niemczech? Sprawdź, gdzie założysz rachunek bankowy dla opiekunki bez opłat.

Dlaczego opiekunka powinna założyć konto bankowe?

Jeżeli pracujesz w Niemczech przy opiece osób starszych, to do dokonywania standardowych transakcji finansowych potrzebny Ci będzie rachunek bankowy. Zanim założysz konto bankowe w Niemczech powinieneś zapoznać się szczegółowo z dostępnymi ofertami. Przede wszystkim musisz zwrócić  uwagę na koszt prowadzenia konta oraz wysokość opłaty za kartę debetową. Warto także sprawdzić jak wygląda kwestia wypłat gotówki z bankomatów oraz koszt przelewów międzynarodowych. 

Najlepsze konta bankowe dla opiekunki w Niemczech

Konto Commerzbank

 • drugi co do wielkości bank w Niemczech;
 • bank z największą ilością oddziałów w Niemczech;
 • darmowa karta debetowa Girocard;
 • 0 € za wypłaty w bankomatach Cash Group;
 • darmowe wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach Commerzbanku;
 • karta kredytowa Young Visa pod warunkiem regularnych wpływów na konto w wysokości min. 300 €/mc

Otwórz konto online

Commerzbank to drugi co do wielkości bank w Niemczech. Girokonto Commerzbank jest w pełni i bezwarunkowo darmowe. Karty debetowe Maestro udostępnione dla tego konta są całkowicie darmowe i nie generują dodatkowych opłat miesięcznych. Aby założyć konto w Commerzbank należy złożyć wniosek  za pośrednictwem strony internetowej. Witryna jest bardzo przyjazna dla użytkownika, a formularz zgłoszeniowy jest dość prosty i intuicyjny. Weryfikacja tożsamości Klienta odbywa się za pośrednictwem funkcji czatu wideo na smartfonie lub przez PostIdent w dowolnym urzędzie Deutsche Post.

Konto bankowe Commerzbank szczegóły oferty

Konto DKB

 • 0 € za prowadzenie konta pod warunkiem że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 € lub Klient nie ukończył 28 roku życia;
 • 0 € opłaty za kartę;
 • przelewy internetowe za 0 €;
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich kraja UE przy minimalnej kwocie wypłaty: 50 EUR;
 • możliwość założenia konta bez meldunku na terenie Niemiec;

Otwórz konto online

Konto bankowe DKB w Niemczech to rachunek osobisty niemieckiego directbanku DKB Bank, który jest jednym z większych banków bezpośrednich w Niemczech. Konto bankowe DKB to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych  kont osobistych w Niemczech. Dla osób młodych oraz aktywnie korzystających (wystarczą dochody min. 700 euro miesięcznie) konto DKB jest dla nas całkowicie darmowe.

Instrukcja jak otworzyć konto DKB online

Konto ING

 • 0 € za prowadzenie konta pod warunkiem że miesięczne wpływy wynoszą min. 700 € lub Klient nie ukończył 28 roku życia;
 • darmowe wypłaty kartą Visa we wszystkich krajach strefy euro przy minimalnej kwocie wypłaty: 50 €;
 • 0 € za wydanie i użytkowanie karty debetowej Visa;
 • możliwość założenia konta bez meldunku na terenie Niemiec;

Otwórz konto online

Konto ING w Niemczech to rachunek osobisty niemieckiego directbanku ING-DiBa AG, który jest jednym z największych banków bezpośrednich w Niemczech. Konto ING to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych  kont osobistych w Niemczech. Dla osób młodych oraz aktywnie korzystających (wystarczą dochody min. 700 euro miesięcznie) konto ING jest dla nas całkowicie darmowe. 

Konto bankowe ING szczegóły oferty

Konto Norisbank

 • 0 € za prowadzenie konta, jeśli masz mniej niż 21 lat lub otrzymujesz wpływy na min. 500 €/miesięcznie (w przeciwnym razie opłata wynosi 3,90 €/miesięcznie (w przeciwnym razie opłata wynosi 3,90);
 • 0 € za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech;
 • 0 € za wypłaty w UE (poza Niemcami) kartą Mastercard Classic;
 • bezpłatne wpłaty gotówki we wszystkich oddziałach Deutsche Banku;

Otwórz konto online

Top-Girokonto Norisbank jest w pełni i bezwarunkowo darmowe. Karty debetowe Maestro udostępnione dla tego konta są całkowicie darmowe i nie generują dodatkowych opłat miesięcznych. Aby założyć konto w Norisbank należy złożyć wniosek  za pośrednictwem strony internetowej. Witryna jest bardzo przyjazna dla użytkownika, a formularz zgłoszeniowy jest dość prosty i intuicyjny. Weryfikacja tożsamości Klienta odbywa się za pośrednictwem funkcji czatu wideo na smartfonie lub przez PostIdent w dowolnym urzędzie Deutsche Post.

Konto bankowe Norisbank szczegół oferty

?Konto Comdirect

 • 0 € za prowadzenie konta przez pierwsze 6 miesięcy, w kolejnych miesiącach 0 € za prowadzenie konta (pod warunkiem, że miesięczne wpływy na konto wynoszą min. 700 € lub jeżeli 3x krotnie użyjemy karty płatniczej lub płatności Google Pay, Apple Pay) – w przypadku niespełnienia warunków opłata miesięczna wynosi 4,90 €
 • 0 € za wydanie karty debetowej Visa oraz karty debetowej Girocard;
 • darmowa wypłata gotówki w przypadku karty debetowej Visa we wszystkich bankomatach z symbolami Visa na całym świecie – 3x w miesiącu, od 4 transakcji opłata 4,9 €
 • darmowa wypłata gotówki w przypadku karty Girocard we wszystkich bankomatach w Niemczech;
 • darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach i oddziałach Commerzbanku;

Otwórz konto online

Comdirect jest bardzo popularnym bankiem internetowym należącym do drugiego co do wielkości banku w Niemczech – Commerzbanku. Konto Comdirect jest darmowe przez pierwsze 6 miesięcy po otwarciu. W kolejnych miesiącach rachunek bieżący pozostaje bezpłatny jeżeli wystąpi minimalna wpłata 700 EUR lub wykonamy 3 płatności kartą karta debetowa lub kartą kredytową.

Instrukcja jak otworzyć konto Comdirect online

Jak założyć konto bankowe dla opiekunek w Niemczech

Zakładanie konta bankowego w Niemczech podobnie jak w Polsce jest proste i intuicyjne. Tradycyjnie mamy dwie możliwości: wizyta w banku lub założenie konta online. Coraz więcej niemieckich banków oferuje możliwość otworzenia konta przez Internet. Wniosek o konto internetowe w Niemczech można złożyć bez wychodzenia z domu – całkowicie przez Internet. Należy jednak pamiętać, że po wypełnieniu wniosku będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje kilka możliwości weryfikacji:

 • potwierdzenie tożsamości podczas video rozmowy tzw. VideoIdent czyli weryfikacja online przy użyciu kamery internetowej. Aby skorzystać z tej opcji, potrzebujemy jedynie smartfon lub laptop z kamerką oraz dostępem do Internetu. Pracownik banku robi nam zdjęcie i skanuje nasz dowód tożsamości za pomocą wideoczatu. Potwierdzenie tożsamości w ten sposób jest niemal natychmiastowe.
 • potwierdzenie tożsamości za pomocą E-ident czyli internetowa weryfikacja tożsamości, której dokonujemy przez aplikację mobilną robiąc zdjęcia dokumentu tożsamości (z obu stron) oraz robiąc sobie selfie.
 • potwierdzenie tożsamości na poczcie tzw. PostIdent – udanie się do placówki pocztowej. Aby zweryfikować swoją tożsamość w w ten sposób, będziesz musiał pobrać formularz ze strony banku i pokazać go na poczcie wraz z paszportem. Następnie podpisane dokumenty są wysyłane do banku. Aktywacja konta po takiej weryfikacji trwa do 2 tygodni. 

Dokumenty potrzebne do otwarcia konta w Niemczech

Aby otworzyć konto bankowe w Niemczech potrzebne nam będą następujące dokumenty:

 • ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty);
 • adres zamieszkania na terenie Niemiec (konieczne w przypadku braku zameldowania), w przypadku brak adresu zamieszkania w Niemczech możemy skorzystać z oferty konta N26 i zadeklarować we wniosku polski adres zamieszkania;

Jak wybrać najlepsze konto dla opiekunki Niemczech?

Aby wybrać najodpowiedniejszy dla opiekunki rachunek studencki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów takich jak: 

 • opłata za otwarcie konta – koniecznie sprawdźmy czy za otwarcie konta pobierana jest jakaś jednorazowa opłata;
 • opłaty za prowadzenie rachunku bankowe w Niemczech – czy bank pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za prowadzenie konta bankowego?
 • miesięczna opłata za kartę – sprawdź opłaty i prowizje za wydanie karty oraz jej użytkowanie np. ewentualne dodatkowe ubezpieczenia;
 • koszt wypłaty gotówki z bankomatu – wiele banków oferuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich lub wybranych bankomatów w Niemczech, niektóre także za granicą;
 • dostęp do placówek bankowych i bankomatów w okolicy miejsca zamieszkania;
 • możliwość założenia konta przez Internet – większość banków w Niemczech udostępnia wygodny i bezpieczny sposób założenia konta bez wychodzenia z domu;
 • dodatkowe usługi w ramach bankowości internetowej np. przelewy międzynarodowe, usługi maklerskie;

Jakie konto dla opiekunki w Niemczech? Porównaj zanim wybierzesz!

Panie pracujące w Niemczech w roli opiekunek osób starszych potrzebują otworzyć niemieckie konto bankowe, aby otrzymywać przelew wynagrodzenia, wybrać się na zakupy do supermarketu, czy zlecić przelew do Polski. Przed otwarciem takiego konta należy wybrać bank, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Takie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć konto bankowe przez Internet. Sprawdź poniższe zestawienie i wybierz dla siebie najlepsze konto bankowe w Niemczech.