Konto bankowe we Francji

Konto bankowe we Francji bez meldunku ◼️ Porównaj oferty ◼️ Złóż wniosek online

Zastanawiasz się, gdzie otworzyć konto bankowe we Francji? Chcesz wiedzieć jak założyć francuskie konto bankowe i na jakie formalności trzeba zwrócić uwagę? Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto założyć konto bankowe we Francji?

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz we Francji, to aby otrzymywać wynagrodzenie i dokonywać transakcji finansowych potrzebne będzie Ci konto bankowe.

Kto może otworzyć konto bankowe we Francji?

Aby otworzyć konto bankowe we Francji nie trzeba być obywatelem francuskim, czy posiadać zatrudnienia na terenie Francji. Rachunek osobisty może założyć każda pełnoletnia osoba, która wylegitymuje się dowodem tożsamości i przedstawi dokument potwierdzający jej miejsce zamieszkania we Francji.

Konto bankowe we Francji. Najlepsze propozycje

W przedstawionych propozycjach skupiliśmy się przede wszystkim na bankach, które oferują kartę Maestro, czyli kartę powszechnie akceptowaną na terenie Francji. 

🏅Konto Bunq

 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • aby założyć konto, należy posiadać miejsce zamieszkania na terenie Francji 🇫🇷
 • konta prowadzone jest walucie w euro i posiadają francuski numer (IBAN NL)🇳🇱
 • możliwość dodania karty zarówno do Google Pay jak i Apple Pay 💳
 • bardzo intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na telefony Android oraz iPhone 📲
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania we Francji 🧾
 • dostępny aż w 6 wersjach językowych: 🇬🇧 🇳🇱 🇩🇪 🇪🇸 🇮🇹 🇫🇷

OTWÓRZ KONTO BUNQ

💡 Instrukcja jak otworzyć konto Bunq online

🏅Konto Revolut

 • jedno najpopularniejszych kont wielowalutowych we Francji 🇫🇷
 • możliwość założenia bez konieczności zameldowania we Francji🧾
 • możliwość założenia konta na 🇵🇱 polski adres zamieszkania🧾
 • otwarcie konta trwa dosłownie kilka minut, cały proces odbywa się online 🚀
 • darmowa fizyczna karta debetowa oraz karta wirtualna 💳
 • darmowe konto w wersji Revolut Standard 👏
 • możliwość dodania karty do Google Pay/Apple Pay 📲
 • dostęp do bankowości zarówno z telefonu 📲 jak z komputera💻
 • aplikacja bankowa dostępna w 🇵🇱 polskiej wersji językowej 📱
 • bardzo popularne konto (ok. 1,5 mln klientów w Polsce!) dla osób pracujących za granicą i/lub często podróżujących 👍
 • przewalutowania po kursach międzybankowych 💰
 • karta debetowa = karta wielowalutowa, która sama rozpoznaje walutę transakcji i pobiera pieniądze z odpowiedniego subkonta 💳
 • środki zgromadzone na rachunku Revolut objęte są gwarancją litewskiego funduszu bankowego do kwoty 100 000 €

OTWÓRZ KONTO Revolut

💡 Instrukcja jak otworzyć konto Revolut online

Jak założyć konto bankowe we Francji?

Wniosek o rachunek bankowy, który możesz używać we Francji możesz złożyć tradycyjnie w oddziale banku, ale także bez wychodzenia z domu – składając wniosek przez Internet. W przypadku chęci otwarcia rachunku w banku tradycyjnym potrzebne nam będą następujące dokumenty: dowód osobisty/paszport oraz Holenderski numer usługi obywatelskiej (BSN) (wystawiony przy rejestracji w gminie). W przypadku złożenia wniosku przez Internet należy pamiętać, że będziemy musieli potwierdzić także swoją tożsamość (za pomocą videoweryfikacji z konsultantem banku lub przesyłając zdjęcia wymaganych dokumentów).

Rachunek bankowy we Francji? Porównaj zanim wybierzesz!

Emigranci rozpoczynający nowe życie we Francji będą musieli otworzyć konto bankowe, aby otrzymywać pensje, wynająć mieszkanie lub po prostu wybrać się na zakupy do supermarketu. Przed otwarciem konta bankowego we Francji musisz wybrać bank, który odpowiada Twoim potrzebom lub zasadom. Należy również wziąć pod uwagę, że większość banków pobiera opłatę roczną za posiadanie konta. Konto bankowe we Francji możemy założyć w mobilnym banku (Revolut, Bunq) lub w jednym z tradycyjnych banków we Francji.

Mobilne konto bankowe we Francji

Platformy bankowości cyfrowej są coraz bardziej popularne także w Holandii, ponieważ pozwalają swoim Klientom otworzyć konto bez konieczności odwiedzania oddziału. Konta mobilne są najłatwiejsze do otwarcia i takie konto może być dla nas przydatne w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z Holandią. Revolut oferują mobilne konto bankowe w walucie euro. Banki mobilne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszego pokolenia, i oferują wiele funkcji opartych na aplikacjach mobilnych. Konto w banku mobilnym możemy założyć bez konieczności zameldowania na terenie Holandii oraz bez zbędnych formalności, które są zwykle konieczne w przypadku zakładania konta w banku tradycyjnym. Aby otworzyć konto bankowe w banku mobilnym potrzebne będą nam następujące dokumenty: (ważny paszport lub dowód osobisty oraz polski lub holenderski numer telefonu).

Konto bankowe w tradycyjnym Banku

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze i najtańsze konto osobiste w Holandii? Pomożemy Ci wybrać najlepsze konto osobiste w Holandii, dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są także konta całkowicie bez opłat oraz konta bankowe bez konieczności meldunku. Odpowiednie konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe koszty obsługi oraz wypłaty z bankomatów. Warto też pod uwagę wziąć odległość miejsca zamieszkania od placówki bankowej. Jeżeli jednak nie potrzebujemy często odwiedzać banku to możemy założyć internetowe konto bankowe, które nie posiada placówki. Wybierając konto osobiste w Holandii warto porównać kilka ofert banków i dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Aby otworzyć konto bankowe w Holandii w banku tradycyjnym potrzebne będą nam następujące dokumenty. Nie każdy bank będzie wymagał każdego z tych dokumentów, jednak wart mieć je przygotowane w razie potrzeby.

 • ważny paszport lub dowód osobisty;
 • potwierdzenie stałego miejsca miejsca zamieszkania na terenie Holandii (np. umowa najmu mieszkania);
 • BSN, tzw. Burgerservicenummer, czyli indywidualny numer mieszkańca, który jest wystawiany podczas rejestracji w gminie;
 • holenderski numer telefonu;

Konto bankowe we Francji bez meldunku

Brak meldunku na terenie Holandii nie wyklucza nas z możliwości otwarcia konta bankowego w holenderskim banku. Jeżeli posiadamy umowę o pracę, kontrakt oraz numer BSN (dawny sofinummer) możemy otworzyć konto bankowe w Holandii bez meldunku min. w takich bankach jak: Bunq, ING, AbnAmro, Sns Bank czy Rabobaank. .

Darmowe konto bankowe we Francji

Jeżeli nie chcemy zbytnio przepłacać za prowadzenie konta oraz utrzymanie karty to warto zastanowić się na propozycją darmowych kont bankowych we Francji. Bezpłatne konta osobiste dostępne są w Revolut w planie Standard.